Reklama

Orlen Arena pusta. Małe zainteresowanie nowym sportem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Orlen Arena pusta. Małe zainteresowanie nowym sportem [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zimowa edycja płockiego turnieju Ultimate Frisbee Ależ Tależ dobiegła końca. Turniej wygrała stołeczna drużyna 4Hands Warszawa. Same zawody okazały się dużym sukcesem organizacyjnym.

Zimowa edycja płockiego turnieju Ultimate Frisbee Ależ Talerz dobiegła końca. Turniej wygrała stołeczna drużyna 4Hands Warszawa. Same zawody okazały się dużym sukcesem organizacyjnym.

Z roku na rok Flyonsi coraz bardziej dają o sobie znać na ultimate'owej mapie Polski. Niestety, póki co brakuje wyników sportowych, ale samo zorganizowanie zawodów w Orlen Arenie okazało się być sporym sukcesem.

Do Płocka przyjechały drużyny z całej Polski. Na parkiecie wystąpili między innymi zawodnicy z Krakowa, Gdańska i Warszawy. Brakowało tylko płockich kibiców. Żadna miejscowa drużyna nie rozgrywała w weekend swojego meczu u siebie, turniej odbywał się w dogodnej lokalizacji, a mimo to mieszkańcy naszego miasta nie byli zainteresowani wydarzeniem. Na trybunach próżno było szukać osób nie będących rodzinami sportowców.

- Nie mam pojęcia, ani pomysłu jak to zmienić - powiedział nam lekko zawiedziony Kamil Wawrzyńcak - jeden z organizatorów. - Staraliśmy się promować wydarzenie jak się da: radio, portale internetowe, plakaty. Jeśli ktoś zna pomysł, jak przyciągnąć płocczan na alternatywę dla piłki ręcznej czy nożnej to chętnie poproszę o radę.

Sam turniej przebiegał bardzo sprawnie. Prócz sportowych emocji w ciągu dwóch dni odbyło się między innymi szkolenie dla płockich nauczycieli wychowania fizycznego czy mecz charytatywny. Wolontariusze zebrali prawie 1500 zł na rzecz miejscowego schroniska dla zwierząt, a największym zainteresowaniem podczas licytacji cieszyły się koszulki reprezentacji Polski i Orlen Wisły.

Sportowo najlepsi okazali się 4Hands Warszawa, który w finale pokonali RJP. Flyons Płock zajęli 10. miejsce, na pocieszenie do miejscowych trafiła nagroda Spirit of the Game. MVP i WMVP zostali Adam Tomczyk (RJP) i Grażyna Chlebicka (4Hands).

Klasyfikacja końcowa:

1. 4hands

2. RJP

3. KrakUF

4. Uwaga Pies

5. Ultimatum

6. Dirty Dishes

7. BC Kosmodysk

8. Brave Beavers

9. #967

10. Flyons

MVP: Adam Tomczyk (RJP)

WMVP: Grażyna Chlebicka (4hands)

SOTG: Flyons

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE