Reklama

Organizują maraton, by... wydać książkę

Opublikowano:
Autor:

Organizują maraton, by... wydać książkę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W ostatni weekend lutego podopieczni trenera pływania Wojciecha Ostrzyckiego „Ostrego” organizują maraton pływacki. Cel jest szczytny - potrzebne jest bowiem wsparcie finansowe, by światło dzienne mogła ujrzeć książka o płockim pływaniu na przestrzeni minionego półwiecza.

W ostatni weekend lutego podopieczni trenera pływania Wojciecha Ostrzyckiego „Ostrego” organizują maraton pływacki. Cel jest szczytny -  potrzebne jest  bowiem wsparcie finansowe, by światło dzienne mogła ujrzeć książka o płockim pływaniu na przestrzeni minionego półwiecza.

- Udział w tym maratonie mogą wziąć wszyscy chętni, nie  tylko byli  wychowankowie  „Ostrego”– zapewnia Honorata Hirschweldt, przedstawicielka komitetu honorowego wydania publikacji opisującej 50 lat tej dyscypliny w naszym mieście. –  Zapraszamy  również przedstawicieli  innych dyscyplin  spotu i mieszkańców  miasta.

Trwa dogrywanie szczegółów, już wiadomo jednak, że nie będzie tradycyjnego podium. - Liczy się udział i wsparcie na rzecz wydania książki, która zapewniam,  jest arcyciekawa, a opowiada między innymi o tym, jak wyglądało płockie pływanie  w zamierzchłych czasach - mówi Honorata Hirschweldt.

- Książką jest nieco sarkastyczna, ale za to z dużą dozą humoru – zapewnia „Ostry” –  Obejmuje głównie lata PRL-u. Umieściłem w niej prawie 300 zdjęć. Okładkę zaprojektował Bartosz Wierzbicki, a książkę pomogli mi opracować Robert Stępniak oraz wnuczka, Magdalena Skrzyńska. To ludzie z dużym sercem, bo za pracę, którą wykonali, wystarczyło im tylko moje „dziękuję”. Książka nosi tytuł „Styl dowolny”, a wszystkie opisy sytuacji i zdarzeń są prawdziwe. Można ją czytać na dowolnie wybranym boku – żartobliwe dodaje Ostry.

Wojciech Ostrzycki ma 70 lat, jest rodowitym płocczaninem. Od  46 lat jest trenerem pływania - ćwiczy pływaków na płockich basenach, a od trzech lat - na pływalni w Ciechanowie. Przez niemal pół wieku  miał pod swoją opieką około  180 zawodniczek i zawodników, nie licząc osób, które uczył pływania rekreacyjnego. Największy sukces sportowy jego wychowanka miał miejsce w roku 2006. Wówczas w Palma de Mallorca (Hiszpania) tytuł Mistrza Europy juniorów na 100 metrów stylem klasycznym wywalczył Piotr Gałka.

Szczegółowy program imprezy i zgłaszania udziału w akcji „Maraton dla książki”  mają zostać poane wkrótce.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock, zdjęcie autora -  www.klubplywackiciechanow.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE