Okazałe święto siatkówki w Orlen Arenie

Okazałe święto siatkówki w Orlen Arenie - Zdjęcie główne

SportW niedzielnym turnieju siatkówki o Puchar Prezydenta Płocka walczyło 9 ekip, ale można powiedzieć, że wygrali ...wszyscy. Bo tak udanej siatkarskiej imprezy dawno w naszym mieście nie było. W finale „TKKF” Płock pokonał Portal Płock.

Do tej pory w Orlen Arenie grała tylko reprezentacja Polski. Nasi siatkarze w meczu grupowym Ligi Światowej przy komplecie publiczności pokonali dwukrotnie Portoryko. Dziś w pięknym płockim obiekcie zagrali amatorzy siatkówki. I to jak! Przez prawie 8 godzin na trzech boiskach walczyli: Małachowianka Płock, Szesnastka Płock, TKKF Płock, Portal Płock, GKS Słupno, Skarpa Wyszogród, PTS Płońsk, Zawidz oraz Błękitni Skępe.

W grupach zespoły zagrały systemem każdy z każdym (do wygrania dwóch setów). Zwycięzcy grup zagrali o lokaty 1-3, ekipy z drugich miejsc – o lokaty 4-6, a z trzecich – o 7-9. Na trybunach zjawiło się – jak na turniej amatorów – sporo osób, przez cały dzień mecze oglądało kilkaset osób. Do walki o najcenniejsze trofeum przystąpił „TKKF”, Portal Płock i Błękitni Skępe.  Niespodzianką było odpadnięcie faworyzowanego GKS Słupno, który uległ ekipie „TKKF” 0:2. Portal po zaciętej walce pokonał Skępe 2:0, z kolei „TKKF” uporał się z zespołem ze Skępego 2:1. W decydującym meczu drużyna portalu nie wytrzymała fizycznie trudów zawodów, w swoim czwartym meczu dnia uległa „TKKF-owi” 0:2.

Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna GKS Słupno, piąta była rewelacja turnieju – PTS Płońsk, szóste miejsce zajęła „16” Płock, siódme – Małachowianka, ósme – Zawidz, który zdecydowanie zawiódł, a dziewiąte – Stegny Wyszogród. Uczestnicy zawodów bardzo chwalili obiekt, skoczne podłoże i poziom zawodów, mnóstwo spotkań kończyło się wynikiem 2:1, co spowodowało znaczne opóźnienie w harmonogramie. Z tego powodu organizatorzy zrezygnowali tym razem z planowanego konkursu dla kibiców. Szkoda, ale zapewniamy: w następnym turnieju w Orlen Arenie będzie nie jeden, ale dwa konkursy dla sympatyków siatkówki!

Okazałe puchary, medale i nagrody indywidualne podczas uroczystego zakończenia turnieju wręczali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz wiceprezydent Roman Siemiątkowski. Najlepszym zawodnikiem całych zmagań został Marcin Grzebinoga („TKKF”), najlepszym atakującym – Tomasz Maziarek (Słupno), rozgrywającym – Maciej Królikowski („TKKF”), przyjmującym – Bartek Lewicki (Portal Płock), zagrywającym – Łukasz Krajewski (PTS Płońsk), a broniącym – Michał Rowicki (Błękitni Skępe).

Turniej zorganizował Urząd Miasta Płocka przy współpracy z Orlen Areną i Agencją Reklamową Prima. Siatkarze mają nadzieję, że na równie udanej, tym razem dwudniowej imprezie z udziałem aż 16 ekip, spotkają się już w lutym przyszłego roku.