Reklama

Nowy stadion. Wiadomo, kto wygrał przetarg na koncepcję

Opublikowano:
Autor:

Nowy stadion. Wiadomo, kto wygrał przetarg na koncepcję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Blisko 100 tysięcy złotych będzie kosztowała koncepcja modernizacji stadionu piłkarskiego Wisły Płock.

Blisko 100 tysięcy złotych będzie kosztowała koncepcja modernizacji stadionu piłkarskiego Wisły Płock.

Plany związane ze stadionem im. Kazimierza Górskiego budzą wiele emocji - zwłaszcza kibice czekają na wszelkie nowe informacje dotyczące budowy nowego lub modernizacji starego obiektu. Teraz mamy dla nich kolejne wieści w tej sprawie.

Otóż Ratusz rozstrzygnął już przetarg na koncepcję modernizacji stadionu Wisły Płock wraz z wykazem kosztów inwestycji. Do przetargu stanęło trzech oferentów - z Płocka, Wieliczki i Szczecina, którzy zaproponowali ceny od niecałych 100 tys. zł do blisko 150 tys. zł.

Wybrano ofertę firmy Bończa Studio z Wieliczki. Biuro architektoniczne na swojej stronie chwali się koncepcjami i projektami takich obiektów sportowych jak m.in. kompleks sportowy w Nysie, hala wielofunkcyjna w Przemyślu, ośrodek narciarsko-rekreacyjny w Podstolicach, hala widowiskowo-sportowa w Pińczowie czy Hala Lodowiska w Toruniu. 

Za opracowanie koncepcji modernizacji stadionu wraz z opracowaniem wykazu kosztów inwestycji firma zainkasuje 99,5 tys. zł brutto. Wykonawca powinien przekazać dokumentację i kosztorysową wraz z prawomocną decyzją zezwalającą na wykonanie robót budowlanych do połowy grudnia.

 Ratusz przypomina, że nie jest to przetarg na projekt obiektu, a na koncepcję. Dopiero w oparciu o nią może zacząć się etap projektowania.

Czy 100 tys. zł to nie za wiele? 

- Spodziewaliśmy się, że taka koncepcja może kosztować nawet nieco więcej - mówi Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Porównując z kosztami podobnych koncepcji, nie można uznać jej za przesadnie wygórowaną. Zwłaszcza że wykonawca będzie musiał przeprowadzić m.in. badania terenowe skarpy i sprawdzić stabilność gruntu, a także opracować koncepcję na trzech poziomach - architektonicznym, wizualnym i kosztorysowym. 

[ZT]13113[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE