Nowa twarz i koniec pucharowej przygody

Nowa twarz i koniec pucharowej przygody - Zdjęcie główne

SportKoszykarki Mon-Polu po wczorajszej, wysokiej porażce z ekstraklasowym PTK Pabianice, pożegnały się z Pucharem Polski. W zespole z Płocka udanie zadebiutowała 20-letnia Aldona Morawiec z ROW Rybnik.

W ramach 1/16 ViaSMS.pl CUP koszykarki z Płocka podejmowały na własnym parkiecie PTK Pabianice. Przed meczem wiadomo było, że o zwycięstwo będzie bardzo ciężko, gdyż goście, choć bez sukcesów, występują w Ford Germaz Ekstraklasie. Jednak była też to niezwykła okazja sprawdzić się z bardziej doświadczonymi i ogranymi zawodniczkami. Sztab szkoleniowy Ireneusz Jasiński oraz Michał Mrówczyński przed meczem zapowiadali, że w tym spotkaniu szansę gry dostaną wszystkie koszykarki.

Po rozstaniu się klubu z Mileną Adamczyk oraz Iwoną Gawryszewską zarząd szukał nowych koszykarek. Po kilku dniach, negocjacjach z wieloma zawodniczkami i klubami, wreszcie się udało. Kilka godzin przed meczem pucharowym udało się dopiąć wszystkie formalności związane z nowym transferem.

- Pod płockim koszem mogliśmy już oglądać Aldonę Morawiec. Dwudziestoletnia skrzydłowa występowała ostatnio w ROW Rybnik. W związku z brakiem płynności finansowej zespół z Rybnika musiał wycofać się z najwyższej klasy rozgrywek. Aldona była również reprezentantką Polski, brała udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Mamy nadzieję, że będzie solidnym wzmocnieniem naszej ekipy -podkreślają w Mon-Polu.

W środowym meczu od początku przeważały Pabianice, było widać różnicę klas,siły, organizacji. Po kilku minutach PTK prowadził 10:0. Druga kwarta była troszkę lepsza w naszym wykonaniu. Przede wszystkim poprawiła się skuteczność, nasze zawodniczki popełniły mniej strat. Wystarczyło, aby tą część meczu przegrać 14:20. Do przerwy PTK wygrywał 48:24, później powiększał przewagę. Skończyło się 93:46. Wśród płocczanek na wyróżnienie zasługuje Iwona Szarzyńska, która zdobyła 15 punktów, ale także powracająca po kontuzji Karolina Sikorska, która zanotowała aż 9 zbiórek. Wzespole z Pabianic najskuteczniejszą okazała się Dorota Sobczyk (17 oczek).

Mon-Pol przygotowuje się teraz do kolejnego meczu ligowego, który odbędzie się już w sobotę 24 listopada o godz. 17 w hali przy Piaska 5. Tym razem płocczanki na własnym parkiecie podejmować będą trzeci zespół I ligi – King Wilki Morskie Szczecin.

Mon-Pol – PTK Pabianice 46:93 (10:28, 14:20, 12:25, 10:20)

Mon-Pol: Iwona Szarzyńska 15, Aldona Morawiec 10, Monika Maj 9, Aleksandra Gruchot 4, Sylwia Janas 3, Aleksandra Krzysztofik 3, Karolina Sikorska 2, Patrycja Iwan, Agata Trzewikowska, Karolina Wilamowska, Karolina Skiejka, Joanna Piechocka

PTK: Dorota Sobczyk 17, Joanna Rozwandowicz 16, Renata Piestrzyńska 14, Joanna Bogacka 9, Agata Gajda 8, Anna Krajewska 8, Marta Błaszczyk 8, Angelika Kowalska 7, Joanna Szałecka 4, Justyna Okulska 2.