Nokaut bramkarza i trzynastka Skiby

Nokaut bramkarza i trzynastka Skiby - Zdjęcie główne

SportSiódmy mecz, siódme zwycięstwo, tym razem z KPR Legionowo, zanotowali szczypiorniści SKF Wisły I Płock lidze mazowieckiej rocznika 1996. Grozą powiało na początku drugiej połowy.

Ekipa Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego mierzy w tym sezonie w medal mistrzostw Polski, ale do tego daleka droga, na razie trwają rozgrywki wojewódzkie. Poziom jest bardzo różny, więc mocny zespół z Płocka przeważnie wygrywa bardzo wysoko.

Nie inaczej było w sobotę w hali Chemika, gdzie gościło Legionowo. SKF potraktował mecz z marszu, dopiero w czwartek zespół wrócił z krótkiego zgrupowania w Wągrowcu. Co ciekawe, młodzieńcy musieli coś przeskrobać, a dokładniej – część z nich, gdyż w potyczce z Legionowem zagrało zaledwie ośmiu zawodników, reszta karnie siedziała na ławce rezerwowych. - Przyszłam obejrzeć syna w akcji na parkiecie, a tu ławka – komentowała jedna z mam, niezbyt zadowolona z sytuacji.

KPR Legionowo okazał się zespołem ambitnym, ale tak naprawdę dopiero uczącym się tej dyscypliny. Goście strzelili pierwszą bramkę w 9.minucie, gdy Wisła prowadziła już 8:0. Do przerwy było 27:5 i pytanie było tylko takie, czy miejscowi przekroczą granicę 50 goli. Atmosferę podkręcał – i słusznie, bo grać trzeba „na maksa”, bez odpuszczania – zwłaszcza jeden ze skrzydłowych.

Legionowo nie mogło sforsować płockiej obrony, a słabe rzuty z łatwością bronił Marcin Ruciński, miał kosmiczny procent skuteczności – 83 procent! Z kolei Maciej Skibiński na 15 prób aż 13 razy umieścił pikę w siatce rywali. Wisła punktowała głównie z szybkich kontr.

Cisza zapadłą w hali Chemika w 36. minucie, gdy po kontrze bramkarz Legionowa dostał potężny, przypadkowy strzał od "Skiby" piłką w twarz. Padł jak ścięty, szczypiornista Wisły natychmiast go przeprosił, ale golkiper KPR – zresztą jeden z jaśniejszych punktów w zespole - długo leżał na parkiecie. Interweniowała pielęgniarka. Interweniowała to może za dużo powiedziane, zaleciła chłopakowi położyć się na ławce rezerwowych...

Wisła „dobiła” ostatecznie do 54 goli, ale w ostatniej akcji się nie popisała, piłkę przechwyciło Legionowo i równo z końcową syreną zdobyło 13 bramkę. W 8. meczu SKF Wisła I zagra 3 listopada w Radomiu z Liderem.

SKF Wisła I Płock – KPR Legionowo 54:13 (27:5)