Reklama

Nocna propozycja dla amatorów biegania

Opublikowano:
Autor:

Nocna propozycja dla amatorów biegania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Co można robić w Płocku w czwartkowe wieczory? Najlepiej pobiegać w okolicach molo i Zalewu Sobótka.

Co można robić w Płocku w czwartkowe wieczory? Najlepiej pobiegać w okolicach molo i Zalewu Sobótka.

Co łączy z Płockiem Poznań, Warszawę i Katowice? Inicjatywa znana jako Night Runners czyli bieganie nocą. W każdym z tych czterech miast funkcjonuje grupa zapaleńców, którzy zbierają się raz w tygodniu i ruszają na biegowe trasy.

To niby nic wielkiego, bo przecież amatorów ruchu na świeżym powietrzu jest w Polsce coraz więcej. A jednak w inicjatywie Night Runners jest coś absolutnie wyjątkowego. I to coś zawiera się w nazwie. – Gdyby jeszcze wczoraj ktoś powiedział mi o tym, że w Płocku dzieją się takie rzeczy, nie uwierzyłbym. Tym bardziej, że sam biegam przez pół swego życia, a w dodatku staram się być na bieżąco z tym,co dzieje się w moim rodzinnym mieście – powiedział Arek Gmurczyk, prezes Płockiej Grupy Fotograficznej, a jednocześnie wielki fanatyk biegania.

Nocne bieganie w Płocku zaczęło zyskiwać sobie zaskakująco duże grono zwolenników. Spotykają się oni w każdy czwartek o 21 na parkingu przy molo. Trasa liczy około 5,5 kilometra. Rozpoczyna się na parkingu przy molo, później wiedzie wokół Zalewu Sobótka i z powrotem do miejsca startu. Oczywiście, przed wyruszeniem na trasę wszyscy uczestnicy biorą udział w rozgrzewce.

Coraz bardziej rosnąca popularność nocnego biegania w Płocku skłoniła jego pomysłodawców do stworzenia specjalnej grupy dla początkujących. Ludzie, którzy do tej pory nie zajmowali się bieganiem i na razie nie czują się na siłach, aby przebiec 5,5 kilometra, będą mogli pokonać ten dystans w formie marszobiegu.

Fot. Arek Gmurczyk/Fotografia ślubna

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE