Nieudana próba generalna Wisły [FOTO]

Nieudana próba generalna Wisły [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Wisły rozegrali ostatni sparing przed zbliżającym się sezonem. Nafciarze na własnym stadionie po wyrównanym meczu ulegli Olimpii Grudziądz 0:1 tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania.

Gra kontrolna rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem, ponieważ goście mieli problem z autokarem. Mecz od pierwszych minut był wyrównany i mimo wysokiej temperatury, prowadzony w dość szybkim tempie. Obie ekipy nie miały zbyt wielu klarownych sytuacji do zdobycia gola i do przerwy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na boisku pojawiło się kilku zmienników. W drużynie Wisły nadal widoczny był brak zgrania i płynności gry w poszczególnych formacjach. Brakowało wykończenia akcji. W ostatniej minucie spotkania gościom udało się zdobyć zwycięskiego gola. Po płaskim strzale Fabiana Paweli w długi róg z narożnika pola karnego Bartosz Kaniecki musiał wyciągnąc piłkę z siatki.

Już za tydzień 25 lipca wyjazdowym meczem Pucharu Polski nafciarze zainaugurują nowy sezon 2015/16, natomiast pierwszy pojedynek ligowy zaplanowany jest na 2 sierpnia. Wisła zmierzy się w Sosnowcu z beniaminkiem Zagłębiem. Spotkanie będzie można obejrzeć na sportowym kanale Polsatu o godzinie 18.

Wisła Płock - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)

0:1 Fabian Pawela (89.)

Wisła: Seweryn Kiełpin (46' Bartosz Kaniecki) - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński (69'  Marko Radić), Marko Radić (46' Bartłomiej Sielewski), Arkadiusz Reca (46' Patryk Stępiński) - Maksymilian Rogalski (68' Maciej Kostrzewa), Piotr Wlazło (55' Lukáš Kubus) -  Jakub Bąk,  Wojciech Łuczak (63' Paweł Łysiak),  Damian Piotrowski (46' Fabian Hiszpański) - Mikołaj Lebedyński (31' Piotr Mroziński).

Olimpia:  Bartosz Fabiniak - Rafał Gorczyca (46' Mateusz Gul), Tomasz Lewandowski (36' Michał Łabędzki), Michal Piter-Bučko (60' Tomasz Lewandowski), Marcin Woźniak - Mirko Kramarić (70' Bruno Żołądź), Dariusz Kłus (70' Michal Piter-Bučko), Marcin Smoliński (46' Robert Szczot),  Dejan Žigon (46' Fabian Pawela), Marcin Kaczmarek (46' Patryk Skórecki) - Adam Cieśliński (46' Donald Djoussé).