Niesamowity rewanż, Lusia pociągnęła grę

Niesamowity rewanż, Lusia pociągnęła grę - Zdjęcie główne

Sport Po porażce 0:3 w meczu w Warszawie z bardzo utytułowaną w młodzieżowej siatkówce Spartą Warszawa wydawało się, że kadetki Volley Płock w rewanżu nie dadzą rady odrobić strat i odpadną z mistrzostw Mazowsza.

Od jesieni młode siatkarki z Płocka – kadetki i juniorki – rywalizowały w fazie zasadniczej w województwie mazowieckim. W ostatnich dniach odbyła się faza play-off o awans do finałowego turnieju.

Kadetki trafiły na mocną Spartę Warszawa. Gra się mecz i rewanż, w pierwszej potyczce w stolicy Volley uległ 0:3. - Zawodniczki sprawiły mi ogromny zawód, nie poznawałem ich na boisku, nie funkcjonował żaden element siatkarski – opowiada trener Jerzy Chęciński. W pierwszym secie płocczanki prowadziły 23:18 i przegrały do 23! Identyczny wynik był w drugiej partii, a w trzeciej siatkarki przestały zupełnie wierzyć w siebie i uległy gładko do 16.

Aby awansować, Volley musiał w rewanżu wygrać 3:0, a Sparta nie mogła zdobyć więcej niż 61 małych punktów. W piątek w sali SP nr 23 na Podolszycach zaczęło się nerwowo, gospodynie wygrały pierwszą partię, ale tylko 25:23, drugą zaś 25:21. Mecz był niezwykle wyrównany, a z obliczeń wychodziło, że trzeciego seta Volley musi wygrać bardzo wysoko, maksymalnie do 18!

- W trzecim secie rozpoczął się show zawodniczki z numerem 8, Aleksandry Koperskiej, popularnej „Lusi”. Wspierała ją mocno Kamila Marcinkowska, a odbiór trzymała Wiktoria Harabasz – mówi trener Chęciński. - Wygraliśmy 25:16 i po chwili niepewności wybuchła wielka radość, bo to oznaczało awans dwoma małymi punktami do finału na Mazowszu, który zagramy w dniach 6-10 lutego, rywalami będą jeszcze cztery zespoły. Cieszy, że zespół po tak katastrofalnym meczu w Warszawie zdołał się podnieść.

Niestety, tak dobrze nie poszło juniorkom (z częścią kadetek w składzie), choć walczyły dzielnie. Zmierzyły się z Plasem Warszawa i po zaciętej walce dwukrotnie uległy 2:3.

Volley kadetki: Aleksandra Olszowiec, Kamila Marcinkowska, Aleksandra Koperska, Marta Chrobocinska, Sandra Niedziałkowska, Aleksandra Olenderek, Joanna Wakuła, Izabela Chęcińska, Wiktoria Harabasz, Adrianna Wróblewska, Adrianna Muszyńska, Agnieszka Baryła.

Volley juniorki: Marlena Mokrzanowska, Weronika Izmajłowicz, Marta Sieklucka, Kamila Marcinkowska, Aleksandra Koperska, Kamila Marcinkowska, Marta Chrobocińska, Aleksandra Olenderek, Aleksandra Olszowiec, Sandra Niedziałkowska, Agnieszka Baryła, Joanna Wakuła.