Nafciarze ograli Polonię Warszawa

Nafciarze ograli Polonię Warszawa - Zdjęcie główne

SportDrugoligowi piłkarze Wisły Płock doskonale radzą sobie na obozie w Cetniewie, nie są gorsi od zespołów z ekstraklasy. Dziś pewnie pokonali 3:1 (2:1) Polonię Warszawa.

W sobotę Wisła zremisowała z innym ekstraklasowym zespołem – Lechią Gdańsk. Dziś, jak podaje serwis 90minut.pl, grano dwa razy po 40 minut. Prowadzenie uzyskała Polonia, grająca w mocno eksperymentalnym składzie, w którym było sporo młodych, testowanych futbolistów. Stało się to już w 6. minucie za sprawą Konrada Wrzesińskiego, ale jeszcze przed przerwą płocczanie odpowiedzieli dwoma bramkami. W 28. minucie wyrównał Bartłomiej Sielewski, a tuż przed zejściem do szatni na 2:1 trafił Łukasz Sekulski.

W 70. minucie zapachniało remisem, bo do karnego podszedł Mateusz Gliński z Polonii. Jednak nie wykorzystał doskonałej sytuacji, Seweryn Kiełpin obronił jego strzał! Sześć minut później wynik na 3:1 dla płocczan ustalił Daniel Mitura. W pierwszej połowie urazu pleców doznał Łukasz Nadolski. Zgrupowanie w Cetniewie opuścił testowany bramkarz Tomasz Ptak, w najbliższych dniach do zespołu dołączy inny golkiper. W sobotę Wisła zagra sparing z Gryfem Wejherowo.

Wisła Płock - Polonia Warszawa 3:1 (2:1)

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Łukasz Nadolski (30 Daniel Mitura), Paweł Magdoń (60 Mariusz Śnieć), Marko Radić (41 Rafał Zembrowski), Arkadiusz Mysona (75 Grzegorz Wawrzyński) - Krzysztof Janus (41 Tomasz Grudzień), Bartłomiej Sielewski (41 Damian Adamczyk), Jacek Góralski (67 Bartłomiej Sielewski), Filip Burkhardt (41 Łukasz Sekulski), Fabian Hiszpański - Marcin Krzywicki (67 Filip Burkhardt, 75 Krystian Pomorski).

Polonia Warszawa: Michał Olczak - Andrzej Krajewski, Wojciech Szymanek, Martin Baran, Krzysztof Kopciński - Konrad Wrzesiński, Mateusz Gliński, Daniel Ciach, Filip Kowalczyk, Grzegorz Gicewicz (65 Aleksandr Kokko) - Aleksandr Kokko (41 Tuomo Turunen).