Nafciarze ograli Nielbę i Wybrzeże

Nafciarze ograli Nielbę i Wybrzeże - Zdjęcie główne

SportDwa mecze – dwa zwycięstwa. Bardzo dobrze rozpoczęli szczypiorniści swój udział w turnieju, którego gospodarzem jest MMTS Kwidzyn.

Turniej o puchar prezesa MMTS Kwidzyn to pierwsze przetarcie dla przygotowującej się do sezonu 2013/2014 Wisły. Trener Manolo Cadenas i jego asystenci mogli wreszcie przekonać się, jak wygląda ich zespół po dwóch tygodniach treningów.

Pierwszym rywalem płocczan była Nielba Wągrowiec, w której występują wychowankowie Wisły Adrian Konczewski, Cezary Marciniak, Łukasz Białaszek i Michał Obiała. Żaden z nich nie był jednak w stanie przewidzieć, jakie rozwiązania taktyczne przygotuje zespół prowadzony przez trenera z Hiszpanii.

Zaczęło się doskonale dla Wisły, która błyskawicznie objęła prowadzenie 5:0, a później powiększyła je do ośmiu bramek. Ostatecznie po pierwszej połowie (w Kwidzynie mecze trwają 2 x 25 minut) wicemistrzowie Polski mieli już dziesięć bramek przewagi.

Po zmianie stron dość szybko stało się jasne, że wągrowczanie nie mają szczególnie dużych szans na korzystny rezultat. Chyba, że w takich kategoriach chcieliby traktować jak najniższą porażkę. Wisła nie zamierzała jednak litować się nad klubem, w którym występuje niemała grupa płocczan. Chociaż płocczanie zanotowali po przerwie kilkuminutowy przestój, jednak nie miał on większego wpływu na końcowy rezultat.

Wybrzeże Gdańsk, w odróżnieniu od Nielby, postawiło Wiśle dość mocne warunki. Dzięki temu w początkowej fazie spotkania dotrzymywało kroku faworytom. W końcu jednak klasa wicemistrzów Polski wzięła górę nad entuzjazmem pierwszoligowca. Rozpoczął się systematyczny „odjazd”, który pozwolił nafciarzom zejść na przerwę z przewagą dziesięciu oczek.

W drugiej połowie gdańszczanie zdołali zredukować swoje straty do zaledwie sześciu oczek, prezentując się na tle Wisły o niebo lepiej niż Nielba. W krytycznym dla siebie momencie nafciarze włączyli jednak piąty bieg, odskakując przeciwnikom na bezpieczny dystans.

Nielba Wągrowiec - Orlen Wisła Płock 24:36 (10:20)

Nielba: Konczewski, Marciniak - Obiała 5, Pacała 4, Tarcijonas 3, Smoliński 2, Olifierczuk 2, Krawczyk 2, Białaszek 2, Jankiewicz 2, Pawlaczyk 1, Świerad, Widziński, Pietrzkiewicz, Skrzypczak

Wisła: Morawski, Sego - Ghionea 6, Nenadić 5, Syprzak 5, Wiśniewski 4, Toromanović 4, Nikcević 3, Góralski 3 Jurkiewicz 2, Kwiatkowski 1, Kavas 1, Piechowski 1, Eklemović 1, Lijewski

Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 37:25 (20:10)

Orlen Wisła: Sego, Morawski, Wichary - Góralski 6, Ghionea 5, Nikcević 4, Jurkiewicz 3, Toromanović 3, Lijewski 3, Wiśniewski 2, Nenadić 2, Piechowski 2, Kwiatkowski 1, Kavas 1, Eklemović 1.

Wybrzeże: Sokołowski, Głębocki - Mogielnicki 5, Nilsson 5, Rogulski 3, Kornecki 3, Rakowski 2, Nidzgorski 2, Żak 1, Prymlewicz 1, Strzebiecki 1, Helman 1, Kondratiuk 1 oraz Papaj, Sulej, Waszkiewicz, Piwowarczyk, Abram