Nafciarze jedną nogą są w finale Pucharu Polski

Nafciarze jedną nogą są w finale Pucharu Polski  - Zdjęcie główne

SportW wyjazdowym meczu półfinałowym szczypiorniści Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 32:23. Rewanż w Płocku 10 maja. 9 bramek dla wicemistrzów Polski zdobył Valentin Ghionea.

Początek meczu był wyrównany i w 10. minucie po skutecznym rzucie Tiago Rochy był remis 3:3. Stykowy wynik utrzymywał się przez kilka następnych minut, aż kilka kolejnych bramek z rzędu zdobyli podopieczni Piotra Przybeckiego. Po skutecznym kontrataku Lovro Mihicia było już 11:6 dla przyjezdnych. Nafciarze w ostatnich siedmiu minutach pierwszej części zdobyli jednak jeszcze tylko jedną bramkę, a goście wykorzystali słabszy moment wicemistrzów Polski i zniwelowali stratę do minimum. Po 30 minutach przegrywali 11:12.

Po zmianie stron szybszy bieg wrzucili płocczanie i po skutecznych rzutach Valentina Ghionei oraz Gilberto Duarte prowdzili 16:11. W 44. minucie przewaga wzrosła do ośmiu trafień, ale chwilę później Wiślacy grali w podwójnym osłabieniu. Sędziowie wykluczyli Jose de Toledo, a Milijan Pusica otrzymał dwie kary i w konsekwencji czerwoną kartkę. Gospodarzy nie było jednak stać na ponowne odrobienie strat, a Nafciarze powiększali swoją zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:32.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 23:32 (11:12)

MMTS Kwidzyn: P.Kiepulski (28% 5/15, 0/3 k), K.Szczecina (13% 3/21, 0/2 k)(1), M.Seroka(9, 1/3k), M.Szpera(1), A.Nogowski(1), G.Szczepański, M.Peret(2), K.Janikowski, T.Klinger(2), P.Genda(3), K.Krieger, A.Ossowski, M.Potoczny(3, 0/1k), P.Rosiak(1, 1/1k).

Kary: 6 min

Orlen Wisła Płock: M.Wichary, R.Corrales (39% 12/33, 3/5 k), A.Morawski, M.Daszek(1), L.Mihić(2), V.Ghionea(9, 1/1k), A.Wiśniewski(2), T.Rocha(3), M.Gębala(1), G.Duarte(4), D.Zhitnikov, J.Toledo(1), D.Racotea(1, 1/1k), M.Pušica, M.Tarabochia(2), M.Piechowski(1), S.Ivić(5, 3/3k).

Kary: 12 min