Nafciarze dwa razy pokonali zespół z Bundesligi. Kiedy prezentacja, gdzie rozpoczną ligę? - Zdjęcie główne

Mecz Wisła - Vive z minionego sezonu | foto Tomasz Miecznik

Sport Piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock pokazali niezłą formę tuż przed startem rozgrywek ligowych. W sparingowych meczach w Lipsku pokonali miejscowy zespół SC DHfK.

Wisła przygotowuje się do walki w rozgrywkach krajowych oraz w Lidze Mistrzów. W piątek do przerwy Nafciarze remisowali z SC DHfK Lipsk 12:12, gra była wyrównana. W drugiej połowie płocczanie odskoczyli na 2 bramki i utrzymywali dystans, 10 minut przed końcem było 19:17.

Kilka błędów spowodowało, że gospodarze doszli na jedną bramkę (21:20), a 500 widzów coraz głośniej dopingowało miejscowych. Ale agresywna obrona i udane interwencje Krystiana Witkowskiego sprawiły, że zespół z Polski odskoczył na 3 bramki, skończyło się 24:21.

SC DHfK Handball Lipsk - ORLEN Wisła Płock 21:24 (12:12)

Wisła Płock: Pilipović, Witkowski,  Jastrzębski - Kosorotow 4, Daszek 2, Piroch 2, Yasuhira 3, Sroczyk, Mitrović, Serdio 2, Susnja, Komarzewski 2, Krajewski 1, Gonzalo 3, Terzić, Dawydzik 2, Mihić 1, Żytnikow 2

Dzień wcześniej w Lipsku w obecności 200 kibiców płocczanie już do przerwy wygrywali różnicą trzech trafień, ale gospodarze nie odpuszczali. Kwadrans przed końcem przewaga stopniała, ale wówczas płocczanie zagrali zdecydowanie lepiej od Lipska, a w końcówce po dwie bramki Michała Daszka i Przemysława Krajewskiego sprawiły, że Nafciarze wygrali wysoko, 32:23.

SC DHfK Handball Lipsk - ORLEN Wisła Płock 23:32 (10:13)

Wisła: Pilipović, Jastrzębski, Witkowski – Kosorotov 8, Perez 6, Daszek 5, Dawydzik 3, Krajewski 3, Serdio 2, Zhitnikov 2, Mihić 2, Piroch 1, Lućin, Yasuhira, Sroczyk, Mitrović, Susnja, Komarzewski, Terzić.

Ligowe rozgrywki Nafciarze rozpoczną 3 września o godz. 15:00 wyjazdowym meczem z Chrobrym Głogów, ósmą ekipą ostatnich rozgrywek. W minionym sezonie w maju br. Wisłą wygrała w Głogowie 30:26, a w cześniej, w grudniu, rozgromiła Chrobrego w Orlen Arenie 40:19.

Wcześniej, w czwartek 1 września o godz. 18:00, w Galerii Mazovia zaplanowano prezentację płockiego zespołu.