Reklama

Nadwiślanin – nasz nowy pierwszoligowiec

Opublikowano:
Autor:

Nadwiślanin – nasz nowy pierwszoligowiec - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Tenisistki stołowe Nadwiślanina BS Mazowsze Płock w sezonie 2013/2014 występować będą w rozgrywkach pierwszej ligi.

Tenisistki stołowe Nadwiślanina BS Mazowsze Płock w sezonie 2013/2014 występować będą w rozgrywkach pierwszej ligi.

Od początku tego stulecia żaden płocki zespół tenisa stołowego nie występował na tak wysokim szczeblu rozgrywek. Wraca dopiero teraz dzięki ekipie Nadwiślanina. Wprawdzie płocczanki w meczach barażowych przegrały z MOKS Galaxy Słoneczny Stok Białystok, jednak udało im się również wejść na zaplecze ekstraklasy dzięki rozstrzygnięciom przy „zielonym stoliku”.

Ekipa Nadwiślanina BS Mazowsze Płock już w sobotę 7 września o 16 zagra z LUKS Agro Sieć Chełmno. – Dziewczyny wygrały drugą ligę z kompletem zwycięstw, więc kolejny sezon na tym szczeblu mógłby okazać się dla nich stracony. Na szczęście będą miały szansę na dalszy rozwój w półzawodowej lidze – powiedział prezes MLUKS Nadwiślanin Płock Rafał Wereszczaka. – W walce o awans Białystok był najsilniejszym z możliwych przeciwników. Dlatego zarząd klubu, po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw, uznał, że jeśli będzie taka możliwość, należy się starać o miejsce w pierwszej lidze.

Możliwość zyskania prawa gry w pierwszej lidze pojawiła się, gdy Spójnia Warszawa, która spadła z ekstraklasy, wycofała się z rozgrywek. Po przejściu stosownej procedury miejsce stołecznej ekipy zostało przyznane Nadwiślaninowi, który zespół został przesunięty z grupy południowej do północnej.

Tytularnym sponsorem klubu pozostał Bank Spółdzielczy „Mazowsze” w Płocku, pomagający Nadwiślaninowi już od pięciu lat. Zarząd ma jednak nadzieję, że w trakcie sezonu dołączą kolejni sponsorzy. – Zaprezentowanie się w rozgrywkach, które prowadzone w całej praktycznie północnej Polsce, daje zupełnie nowe i znacznie większe możliwości promocji firm i produktów – przekonuje Rafał Wereszczaka.

Ponad połowa zawodniczek występujących w ekstraklasie posiada zagraniczne paszporty. W pierwszej lidze takich przypadków jest jednak zdecydowanie mniej. Nadwiślanin tymczasem w nowym sezonie zagra niemal w niezmienionym składzie, opierającym się głównie o wychowanki. Do podstawowego składu: Katarzyna Bagrowska, Aleksandra Lau, Anna Nowakowska, Małgorzata Przybylska, Sylwia Szelkowska, Anna Wereszczaka, Domika Wolińska doszła Urszula Ziemkiewicz, która w latach 90. występowała w ekstraklasowym Spółdzielcy Płock, później również w innych klubach, m.in. pomagając Nadwiślaninowi w sezonie 2009/2010 w wygraniu z Alfą Gostynin baraży o drugą ligę. Urszula Ziemkiewicz ma w swoim dorobku brązowy medal Mistrzostw Europy kadetek.

– Zmiana nastąpiła także na stanowisku trenera zespołu. Zarząd klubu postanowił z jednej strony odciążyć z obowiązków dotychczasowego trenera zespołu dziewcząt, Grzegorza Lipczyńskiego, który jest jednocześnie trenerem wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych szkolonych w klubie, z drugiej pozwolić na rozpoczęcie nowej ścieżki kariery w tenisie stołowym, doświadczonemu zawodnikowi zespołu mężczyzn Krzysztofowi Niedzielakowi – dodał prezes Rafał Wereszczaka. – Liczymy na to, że z przyjętego rozwiązania skorzystają wszyscy, najmłodsi adepci, „odzyskają” swojego trenera i pierwszy zespół dziewcząt, który zyska szkoleniowca będącego w stanie poświęcić mu więcej czasu. Jednocześnie liczymy, na radę i wsparcie dla flagowego zespołu klubu, ze strony trenera Grzegorza Lipczyńskiego, który zbudował zespół w oparciu o swoją ogromną tenisową wiedzę i doświadczenie.

Kiedy patrzy się na składy pierwszoligowców, można powiedzieć, że Nadwiślanin nie ma wielkich szans, aby utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Na szczęście piękno sportu polega między innymi na tym, że papierowe wyliczenia nie zawsze przekładają się na rzeczywistość. – Pierwszą i drugą ligę dzieli przepaść – przyznał prezes Nadwiślanina. – Chciałbym jednak, by sytuacja przypominała tę sprzed pięciu lat, kiedy dziesięcio- i dwunastoletnie nadwiślanki, rozpoczynając swoją przygodę na trzecioligowym szczeblu, sprawiły niejedną niespodziankę.

Prezes zapowiada, że cieszyć się będzie z każdej piłki wygranej przez jego zawodniczki, z każdego seta, pojedynku. Nikt nie będzie wywierał presji na drużynę, która ma przede wszystkim podnosić swoje umiejętności i z każdym meczem grać coraz lepiej.

Pierwszy test ligowy na zapleczu ekstraklasy czeka zawodniczki Nadwiślanina Płock już w pierwszą sobotę września. Do sali w Zespole Szkół Kupieckich przy ul. apba Nowowiejskiego zawita występujący od kilku lat w pierwszej lidze zespół LUKS Agro Sieć Chełmno. Drużyna z Chełmna stanowi mieszankę doświadczenia z młodością, występują w nim doświadczone 26-latki: Małgorzata Sadowska i Agnieszka Moskal i rówieśniczki płocczanek, znane im z ogólnopolskich turniejów, m.in. brązowa medalistka OOM w grze podwójnej Katarzyna Hennig.

Terminy spotkań Nadwiślanina BS Mazowsze Płock:
Wszystkie mecze (poza odznaczonymi) w soboty o 16
7 września: MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock - LUKS Agro Sieć Chełmno
14 września: UKS Sovit Białystok - Nadwiślanin
21 września: Nadwiślanin - Galaxy Białystok
26 października (godz. 16.30): GKTS Gdańsk - Nadwiślanin
2 listopada: Nadwiślanin - Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński
16 listopada (godz. 15.00): UKS Chrobry Międzyzdroje - Nadwiślanin
23 listopada: Nadwiślanin - Stella Niechan Gniezno
7 grudnia: MRKS Gdańsk - Nadwiślanin
14 grudnia: Nadwiślanin - IKTS Noteć Inowrocław

Fot. Archiwum klubu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE