Na początek nikła porażka Jutrzenki

Na początek nikła porażka Jutrzenki - Zdjęcie główne

SportW hali Chemika od piątku w turnieju piłki ręcznej kobiet walczy sześć drużyn. W swoim pierwszym meczu AZS PWSZ Jutrzenka uległa dwoma bramkami rywalkom z Lublina.

To już druga edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet, potrwa do niedzieli. Zespoły rywalizują systemem każdy z każdym, mecz trwa 2x25 minut. Dziś rozegrano tylko dwa spotkania.

W pierwszym MKS Ochota Warszawa przegrała z faworytem zmagań SMS Gliwice 22:29 (12:14). W drugim gospodynie z Jutrzenki Płock zmierzyły się z AZS UMCS Lublin. Na parkiet w hali Chemika nie wybiegły dwie czołowe zawodniczki płockiego zespołu: Aleksandra Rędzińska i Edyta Charzyńska. Do przerwy rywalki prowadziły dwoma bramkami. W drugiej odsłonie również utrzymywała się przewaga lublinianek, jednak dzięki dobrej grze Marty Pietrzak w bramce oraz znakomitej skuteczności Martyny Borysławskiej końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca. Płocczanki miały kilka szans na wyrównanie. Nie udało się, Jutrzenka uległa 14:16.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock- AZS UMC Lublin 14:16 (6:8)

AZS PWSZ Jutrzenka Płock:
Marta Pietrzak - Kinga Różańska (2 bramki), Martyna Kwasiborska, Sylwia Neitsch, Marta Klucznik (1), Anna Janiszewska (1), Natalia Laskowska, Paulina Zaremba (2), Paulina Jankowska (1), Marta Krysiak (1), Martyna Borysławska (6)

AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka - Aleksandra Piech, Karolina Wawrzonek (1), Weronika Zarzycka (3), Agnieszka Blaszka (1), Iwona Kot (8), Paulina Tkaczyk (3), Dorota Adamczyk, Marta Frodyma, Agata Tęcza, Dorota Choduń

Sędziowali: Bogdan Lemanowicz, Mariusz Kowalewski.