Reklama

Mustangi poszukują nowych futbolistów

Opublikowano:
Autor:

Mustangi poszukują nowych futbolistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W niedzielę 11 sierpnia na orliku przy rogatkach warszawskich odbędzie się trening Mustangów, podczas którego odbędzie się rekrutacja nowych graczy.

W niedzielę 11 sierpnia na orliku przy rogatkach warszawskich odbędzie się trening Mustangów, podczas którego odbędzie się rekrutacja nowych graczy.

Mustangs Płock istnieją od 2007 roku. W ciągu sześciu lat rozegrali 43 mecze ligowe i dziesięć sparingowych. Najcięższy z 38 graczy waży 138 kg, a najlżejszy 70. Najniższy ma 161 cm, a najwyższy 198. Najmłodszy to 16-latek, najstarszy ma 37 lat. Można więc zauważyć, że waga i wzrost potencjalnych zawodników nie mają zbyt dużego znaczenia.

Podczas rekrutacji, która odbywać się będzie na sztucznej trawie, przybliżone zostaną podstawowe zasady gry w futbol amerykański. Każdy, kto chce sprawdzić swoją przydatność do Mustangów, musi mieć ukończone 16 lat i zameldować się na Jordanku przy ul. 4. Pułku Strzelców Konnych w niedzielę o 11 ze strojem i obuwiem sportowym.

– Po sezonie 2013 pragniemy powiększyć szeregi o nowych zawodników, stąd standardowa rekrutacja. To najlepszy moment, aby dołączyć do drużyny, bo wszystkiego można nauczyć się od podstaw. Inaczej jest, gdy przychodzi się w sezonie lub bezpośrednio przed nim – powiedział grający w obronie Jarosław Garwacki. – W brew przypuszczeniom futbol amerykański jest sportem dla każdego niezależnie od warunków fizycznych, zawodnicy ważą od 75kg kiedy to są skrzydłowymi lub biegaczami do 140kg kiedy to grają na liniach wznowienia. Każda pozycja wymaga innych predyspozycji fizycznych i to jest piękne w tym sporcie. Najważniejsze są jednak chęci i serce do gry, bo tego żadne aspekty fizyczne nie zastąpią.


Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE