Reklama

Można grać w bowling, nie widząc kręgli?

Opublikowano:
Autor:

Można grać w bowling, nie widząc kręgli? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport To będą absolutnie niezwykłe zawody. W październiku na kręgielni Arturo Bowling Club w Galerii Wisła spotkają się zawodnicy niesłyszący i niewidzący.

To będą absolutnie niezwykłe zawody. W październiku na kręgielni Arturo Bowling Club w Galerii Wisła spotkają się zawodnicy niesłyszący i niewidzący.

Jako pierwsi, już w najbliższy weekend, do rywalizacji w Mistrzostwach Polski przystąpią osoby niesłyszące, które 12 i 13 października rywalizować będą o tytuły mistrzowskie w konkurencjach indywidualnych kobiet i mężczyzn oraz w trzyosobowych drużynach klubowych. Organizatorzy spodziewają się udziału pomad 60 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Ostatni weekend października (25-27.10) zarezerwowali dla siebie miłośnicy bowlingu z dysfunkcjami wzroku (czyli niewidomi i niedowidzący). Stawką rozgrywanego przez nich turnieju będzie Puchar Polski.

Na torach Arturo Bowling Clubu powinno pojawić się ponad sto osób z różnych zakątków kraju. Będą wśród nich uczestnicy niedawnych Mistrzostw Europy, w których reprezentacja Polski wywalczyła aż jedenaście medali, w tym siedem złotych, dwa srebrne i dwa brązowe.

Przed zawodami na obiekcie ABC Płock odbyły się dwa zgrupowania. Na ile przydały się zawodnikom przygotowującym się do startu, przekonać się będzie można już niebawem.

– Zawody dla osób niepełnosprawnych świadczą o tym, że bowling to sport dla wszystkich – powiedziała Joanna Wysocka-Masajda z Arturo Bowling Clubu. – Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej kręgielni i dopingowania uczestników.

Fot. Archiwum organizatora (Mistrzostwa Europy niewidomych i niedowidzących)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE