Morawski ponownie zastopował Zagłębie

Morawski ponownie zastopował Zagłębie - Zdjęcie główne

SportPiłkarze ręczni Wisły rozbili w Lubinie miejscowe Zagłębie. Doskonale w bramce spisał się Adam Morawski, który chwilami wręcz ośmieszał miejscowych graczy.

W pierwszej rundzie nafciarze pokonali w Orlen Arenie zespół z Lubina 43:27, ale tamto spotkanie długo nie układało się po myśli gospodarzy. Obraz gry zmienił się dopiero, gdy w bramce miejscowych pojawił się Adam Morawski,którego skuteczność sięgała 50 procent.

Tym razem „Loczek” pojawił się na boisku w wyjściowym składzie Wisły. Graczom Zagłębia nie było z tego powodu do śmiechu. Dwie bramki wpuszczone przez płockiego bramkarza w pierwszym kwadransie meczu to z jednej strony dowód jego doskonałej postawy, z drugiej jednak kompletnej bezradności gospodarzy.

Do kontuzjowanych już wcześniej Milana Pusicy, Tiago Rochy i Ivana Nikcevicia tuż przed meczem w Lubinie dołączył Zbigniew Kwiatkowski, który zgłosił problem z pachwiną. Ich brak w niczym jednak nie pomógł gospodarzom.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte praktycznie już w pierwszej połowie, gdy Wisła wypracowała sobie trzynastobramkową przewagę. Gdyby nie lekkie rozluźnienie w szeregach nafciarzy i jednocześnie bardzo dobra postawa Patryka Małeckiego w bramce Zagłębia, już po 30 minutach doszłoby do pogromu.

W drugiej połowie do Patryka Małeckiego starali się dostroić Igor Stankiewicz i Oleg Macharashvili. To przede wszystkim dzięki tej trójce przewaga Wisły utrzymywała się niemal cały czas na zbliżonym poziomie.

Kibice Wisły, którzy wybrali się do Lubina, z niecierpliwością czekali na czterdziestą bramkę dla Wisły. Zdobył ją Mateusz Piechowski, dla którego było to pierwsze takie osiągnięcie w pierwszym zespole seniorów. Fani nafciarzy nagrodzili go za to gromką owacją.

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 31:41 (13:22)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek – Michałów 3, Stankiewicz 7, Gumiński 4, Przysiek 2, Kuzdeba 3, Marciniak, Macharashvili 8, Szymyślik 1, Halilbegović 1, Wolski 2, Czuwara, Nowakowski.

Wisła: Morawski, Corales –  Daszek 7, Racotea 4, Tioumenstev 3, Wiśniewski 5, Jurkiewicz 2, Syprzak 4, Montoro 2, Ghionea 8, Piechowski 3, Zelenović 3