Mon-Pol w formie. Po Łomiankach Dekorex

Mon-Pol w formie. Po Łomiankach Dekorex - Zdjęcie główne

SportGrot Dekorex Pabianice będzie rywalem Mon-Polu w 12. kolejce pierwszej ligi koszykówki kobiet. W pierwszej rundzie pabianiczanki wygrały u siebie 77:58. Jest więc okazja do rewanżu.

Zespół z Pabianic po jedenastu kolejkach sezonu 2014/2015 zajmuje trzecie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Mon-Polowi jednak w obecnych rozgrywkach wyjątkowo dobrze wychodzą mecze z zespołami należącymi do ścisłej czołówki. Podopieczne trenerów Ireneusza Ciesielskiego i Michała Mrówczyńskiego mają „na rozkładzie” prowadzący w tabeli AZS Uniwersytet Warszawski oraz SMS PZKosz Łomianki.

Ekipa Szkoły Mistrzostwa Sportowego gościła w Płocku w minioną niedzielę. Faworyzowane zawodniczki z Łomianek zaczęły od prowadzenia 7:0. Później starały się kontrolować grę. Udawało się im do końca pierwszej połowy utrzymać przewagę siedmiu oczek.

Po zmianie stron obraz gry uległ radykalnej zmianie. To płocczanki zaczęły nadawać ton wydarzeniom na placu gry, błyskawicznie nadrabiając straty. Mon-Pol objął prowadzenie już w trzeciej kwarcie i nie oddał go do końca meczu.

Godna podkreślenia jest skuteczność pierwszej piątki Mon-Polu w tym meczu. Każda zawodniczka podstawowego składu kończyła spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Jeżeli w środę płocczanki popiszą się co najmniej taką samą efektywnością rzutową, mają szansę zrewanżować się  pabianiczankom za porażkę z pierwszej rundy.

Środowy mecz Mon-Pol Płock - Dekorex Pabianice rozpocznie się o 19.45 w hali Zespołu Szkół nr 1 w przy ul. F. Piaska 5.