Mon-Pol gromi na zakończenie [FOTO]

Mon-Pol gromi na zakończenie [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPłockie koszykarki udanie zakończyły pierwszy etap rozgrywek I ligi. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego zdeklasowały drużynę z Lublina. Mon-Pol na półmetku rozgrywek sezonu zasadniczego zajmuje 3 pozycję w tabeli.

Mecz od samego początku układał się po myśli gospodyń. Spotkanie miało szczególne znaczenie dla Lucyny Kotowicz, która jeszcze nie tak dawno reprezentowała barwy niedzielnego przeciwnika płocczanek. Choć przez większą część pierwszej kwarty lublinianki dzielnie stawiały opór, to końcówka należała już do Mon-Polu, który wykorzystał błędy przeciwnika i po pierwszej części prowadził 23:14.

Druga odsłona widowiska to mnóstwo strat i nietrafionych rzutów z obu stron. Płocczanki popełniały dużo błędów, jednak przyjezdne nie potrafiły skorzystać ze słabszej dyspozycji naszego zespołu i dostosowały się do poziomu faworyta spotkania. Nieskuteczność każdej z drużyn zaowocowała bardzo małą ilością punktów, bo miejscowe wygrały tę część spotkania tylko 12:10.

Przedostatnia kwarta pokazała dużą siłę płockiej drużyny. Podopieczne Jasińskiego wygrały ją 21:9. Płocczanki grały bardzo dobrze zarówno w ataku i obronie, co miało obraz w wyniku tej części gry.

Ostatnie 10 minut meczu to ciągnąca się dominacja trzeciego zespołu I ligi. Niesione dopingiem koszykarki z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Świetne spotkanie rozgrywała Sylwia Janas, która przyzwyczaiła nas już do swoich wyśmienitych występów w barwach Mon-Polu. Ostatecznie płocczanki wygrały 82:47 i w dobrych nastrojach zakończyły rundę.

Jak do tej pory płockiej koszykarki rozegrały 10 spotkań, z czego odniosły 6 wygranych i 4 minimalne porażki. Na półmetku sezonu zasadniczego zespół zajmuje 3 pozycję w tabeli.

Mon-Pol Płock - Pszczółka AZS UMCS II Lublin 82:47 (23:14, 12:10, 21:9, 26:14)

Mon-Pol: Syylwia Janas 26, Lucyna Kotonowicz 16, Karolina Sikorska 13, Justyna Pytlarczyk 10, Agata Chaliburda 9, Patrycja Rucińska 8, Paulina Kutycka, Aleksandra Gruchot, Sylwia Gawska, Marlena Deko

Pszczółka: Aldona Morawiec 15, Kinga Piędel 9, Dominika Duraj 9, Dominika Poleszak 6, Magdalena Buksińska 3, Paulina Siudak 3, Aleksandra Kedzierska 2, Kaja Grygiel, Agnieszka Słoboda, Martyna Czop, Agata Smoleń, Paulina Grzymała