Mokrzka zaszalała, Jutrzenka w półfinale

Mokrzka zaszalała, Jutrzenka w półfinale - Zdjęcie główne

SportJuniorki młodsze AZS PWSZ Jutrzenka awansowały do półfinału Mistrzostw Polski. Tytuł króla strzelców wywalczyła Karolina Mokrzka, która w trzech meczach zdobyła aż 44 bramki.

Turniej ćwierćfinałowy z udziałem Jutrzenki rozgrywany był w Łukowie. Poza płocczankami i miejscową SPR Łukovią Łuków startowały w nim również MTS Żory oraz Tor Dobrzeń Wielki.
Drużyna prowadzona przez trenerów Marka Jagodzińskiego i Daniela Jarosza rozpoczęła od pojedynku z Torem Dobrzyń Wlk.

Płocczanki niemal przez cały mecz spokojnie kontrolowały wydarzenia na placu gry. Chociaż początkowo toczyła się gra bramka za bramkę, to rywalki cały czas musiały gonić wynik. Chociaż w pewnym momencie Tor objął prowadzenie, jednak cieszył się z niego zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Jeszcze przed przerwą Jutrzenka zaczęła wyrabiać sobie przewagę, która po upływie 30 minut gry wynosiła pięć bramek. W drugiej połowie drużyna z Płocka nie musiała już forsować mocnego tempa. Grały spokojnie, a jednak w pewnym momencie ich przewaga wzrosła do siedmiu oczek.

Ostatecznie Jutrzenka wygrała z Torem 30:26. Niesamowitym wyczynem popisała się Karolina Mokrzka, która zdobyła dla swojego zespołu aż 19 bramek. Drugim strzelcem zespołu była w tym meczu Aleksandra Stasiak, która zapisała na swoim koncie sześć goli.

Drugi dzień turnieju ćwierćfinałowego to pojedynek z gospodarzem turnieju. Wprawdzie to Łukovia zdobyła pierwszą bramkę, ale okazało się, że było to jej jedyne prowadzenie w całym spotkaniu. Później Jutrzenka nie pozwoliła rywalkom na zbyt wiele i spokojnie powiększała swoją przewagę.

Wprawdzie po pierwszej połowie prowadziła „tylko” trzema oczkami, ale tuż po zmianie stron zdobyła sześć bramek, tracąc przy tym tylko dwie. W tym momencie stało się jasne, że mimo najszczerszych chęci miejscowe nie są w stanie odwrócić losów pojedynku. Ostatecznie skończyło się wygraną Jutrzenki 29:20. Tym razem Karolina Mokrzka zdobyła „tylko” 11 bramek. Aleksandra Stasiak z ośmioma trafieniami była od niej niewiele gorsza.

Przed konfrontacją z MTS Żory było już jasne, że tylko jakiś wielki kataklizm mógłby odebrać Jutrzence awans do półfinału MPJMł. Okazało się, że ta świadomość nie wpłynęła dobrze na płocczanki, które pozwoliły Ślązaczkom na zbyt wiele. I przez to musiały się solidnie namęczyć, aby po końcowej syrenie móc cieszyć się z wygranej 35:32.

Po raz trzeci w Łukowie najlepszym strzelcem okazała się Karolina Mokrzka, która tym razem dopisała do swego konta 14 oczek. Aleksandra Stasiak trafiała do bramki rywalek dziesięciokrotnie, dzięki czemu zapracowała na miano drugiego strzelca Jutrzenki. Nieźle dysponowana rzutowo tym razem była również Wiktoria Dyszkiewicz, zdobywczyni siedmiu goli.

Płocczanki z kompletem zwycięstw wygrały łukowski ćwierćfinał, awansując do turnieju półfinałowego, który odbędzie się w Kwidzynie za dwa tygodnie z udziałem MTS-u Kwidzyn, MOSiR-u Bochnia, KPR MOS Jelenia Góra i Jutrzenki.

Skład Jutrzenki na turnieju w Łukowie (w nawiasie łączna liczba zdobytych goli): Aleksandra Pawłowska (1), Wiktoria Dyszkiewicz (11), Karolina Mokrzka (44), Karolina Trzaska (3), Paulina Salamandra (3), Natalia Salak (4), Aleksandra Dudek (1), Natalia Lutecka (3), Aleksandra Szulińska, Patrycja Wojewódzka, Aneta Szczechowicz, Aleksandra Stasiak (24), Ewa Kubera-Gomez, Oliwia Lewandowska