Młodzi nafciarze w finałach [FOTO]

Młodzi nafciarze w finałach [FOTO] - Zdjęcie główne

SportJuniorzy Orlen Wisły Płock wygrali wszystkie spotkania w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski rozegranym w Orlen Arenie. Płocczanie awansowali tym samym do finałów, które odbędą się za 2 tygodnie.

- Cieszymy się z awansu, choć nie przyszedł łatwo - powiedział nam Alex Olkowski, rozgrywający juniorów Wisły. - Wiedzieliśmy, że przeciwnicy postawią trudne warunki. Przed półfinałami długo przygotowywaliśmy się na pierwszy mecz, dokładnie analizując przeciwnika, co zaowocowało wysoką wygraną. Kolejne dwa spotkania były już trudniejsze, mieliśmy duże problemy z obroną gości. Oba spotkania zaczęły się układać po naszej myśli w drugich połowach i dzięki konsekwencji w grze wygraliśmy cały turniej.

Wiślacy przebrnęli jak burza kolejno przez ostatnie turnieje 1/4 i 1/2 finału. Dwa tygodnie temu w Płocku żadna z drużyn nie była w stanie powalczyć z niebiesko-biało-niebieskimi. W tym tygodniu było bardzo podobnie, choć zespoły, które przyjechały do Płocka potrafiły już mocniej przeciwstawić się gospodarzom.

Pierwszego dnia zawodów miejscowi pokazali swoją siłę deklasując rywali z Dąbrowy Białostockiej aż 43:15. W sobotę naprzeciwko nafciarzy stanęli szczypiorniści KPR Ostrovia. Przyjezdni do przerwy wygrywali 12:15, jednak po zmianie stron podopieczni Bogdana Janiszewskiego szybko odrobili straty i wyszli na bezpieczne prowadzenie, by ostatecznie wygrać mecz różnicą sześciu trafień.

Najbliżej pokonania Wisły był zespół z Wrocławia. Goście po pierwszych 30 minutach remisowali z miejscowymi 11:11. W drugiej części oba zespoły przez dłuższy czas nie potrafiły zdobyć bramki, jednak w końcówce to Wisła okazała się minimalnie lepsza i pokonała wrocławian 24:21.