Mizerna postawa Wisły w sparingu ze Stomilem [FOTO]

Mizerna postawa Wisły w sparingu ze Stomilem [FOTO] - Zdjęcie główne

SportNafciarze przegrali w meczu sparingowym ze Stomilem Olsztyn 0:1. Szansę od trenera Jerzego Brzęczka otrzymali zawodnicy, którzy rzadziej pojawiają się na placu gry. Trudno jednak powiedzieć, by ktoś przybliżył się do pierwszego składu.

Trwa przerwa spowodowana meczami reprezentacji narodowych. Jerzy Brzęczek zdecydował się na mecz sparingowy, w którym szansę na grę otrzymali zmiennicy. Na zgrupowania wyjechali Jose Kante, Giorgi Merebaszwili, Oskar Zawada i Konrad Michalak. Jedynym napastnikiem, który został w Płocku był więc Kamil Biliński. W wyjściowym składzie znaleźli się także Patryk Stępiński, Bartłomiej Sielewski i Jakub Łukowski.

Wiślacy nie zaprezentowali się jednak najlepiej na tle rywala. Stomil Olsztyn zajmuje dopiero 16. miejsce w I-ligowej tabeli. Wiosną Stomilowcy rozegrali tylko dwa oficjalne spotkania, oba przegrali 0:1. Mimo to nie było widać przewagi Nafciarzy. Gra toczyła się głównie w środku pola, a stwarzanie okazji do zdobycia bramki obu stronom, delikatnie mówiąc, nie wychodziło. Stomil też nie pokazywał zbyt wielu walorów ofensywnych, ale to goście strzelili jedyną bramkę. W 31. minucie Seweryn Kiełpin próbował podać do Patryka Stępińskiego, ale tor lotu piłki przeciął Dani Ramirez i precyzyjnym lobem umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron tempo nie było przesadnie forsowane. Jerzy Brzęczek nie miał zbyt wielkiego pola manewru w przypadku zmian ofensywnych. W przerwie na boisku zameldował się Damian Byrtek. Z czasem na boisku pojawili się Cezary Stefańczyk, Maksymilian Rogalski i Adam Dźwigała. Gra Wisły nieco poprawiła się w końcówce, kiedy to goście opadli z sił. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli Biliński i Łukowski, ale wyrównująca bramka nie padła.

Wisła Płock - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)