Miłe złego początki. Jutrzenka przegrywa w Lublinie

Miłe złego początki. Jutrzenka przegrywa w Lublinie - Zdjęcie główne

SportZawodniczki Jutrzenki, mimo dobrego początku spotkania, przegrały na wyjeździe z MKS AZS UMCS Lublin 24:25. 7 bramek dla płocczanek zdobyła Adrianna Warda.

Jutrzenka lepiej zaczęła spotkanie i po 6 minutach rywalizacji prowadziła 3:1. Rywalki szybko jednak odrobiły straty, a nawet zyskały przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet 4 bramki. Pod koniec pierwszej połowy płocczanki grały jednak skuteczniej i do przerwy udało im się zniwelować dystans do 1 bramki (11:10).

Po wznowieniu gry wydawało się, że płocki zespół został w szatni. Gospodynie zdobyły pięć kolejnych bramek i niebezpiecznie odjechały z wynikiem. Na kwadrans przed końcem spotkania utrzymywała się przewaga sześciu bramek, ale podopieczne Jarosława Krzemińskiego jeszcze raz zerwały się do walki i na pięć minut przed końcem złapały kontakt (24:23). Niestety, nie udało się wywalczyć choćby remisu i mecz zakończył się zwycięstwem lublinianek 25:24.

Zawodniczki nie mają teraz zbyt dużo czasu na odpoczynek, bo już w najbliższą środę zmierzą się z w derbach Płocka z SMS ZPRP Płock. Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 17:15 w Szkole Podstawowej nr 16.

MKS AZS UMCS Lublin - MMKS Jutrzenka Płock 25:24 (11:10)

Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska - Radzikowska 5, Stasiak 1, Woźnica, Rędzińska 2, Homonicka 2 (1 k), Bałdyga 1, Zaremba 3, Pawłowska, Maruszewska 3, Warda 7 (4 k).