Reklama

Miały być puste trybuny, meczów nie będzie w ogóle. PGNiG Superliga zawiesza rozgrywki

Opublikowano:
Autor:

Miały być puste trybuny, meczów nie będzie w ogóle. PGNiG Superliga zawiesza rozgrywki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Rozwój pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 paraliżuje kolejne rozgrywki sportowe. Jeszcze kilka dni temu władze ligi wydały zarządzenie o rozgrywaniu spotkań bez udziału publiczności. Teraz podjęto decyzję o zawieszeniu rozgrywek.

Rozwój pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 paraliżuje kolejne rozgrywki sportowe. Jeszcze kilka dni temu władze ligi wydały zarządzenie o rozgrywaniu spotkań bez udziału publiczności. Teraz podjęto decyzję o zawieszeniu rozgrywek. 

Kolejne dyscypliny zawieszają rozgrywanie spotkań. Wczoraj rozgrywki odwołała Polska Liga Hokeja i wybrała mistrza - z tytułu "cieszyć się" mogą zawodnicy GKS-u Tychy. 

Na tak radykalne działania nie zdecydowały się jeszcze władze PGNiG Superligi. Na razie wiadomo tylko, że rozgrywki zawieszono. 

- W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną SARS-CoV-2, a także stosując się do rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywek aż do odwołania. 

Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników biorących udział w rozgrywkach, sztabów szkoleniowych oraz wszystkich pracowników klubów zaangażowanych w organizację meczów. O dalszych decyzjach będziemy na bieżąco informować - brzmi komunikat PGNiG Superligi. 

Czy liga zostanie wznowiona? Czy rozstrzygnięcia dotyczące mistrzostwa zapadną na posiedzeniu władz ligi, a nie na parkiecie? Czy władze ligi uznają, że sezon się nie odbył? Nie wiadomo. Gotowych rozwiązań na taką sytuację nie ma. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE