Mereba odpalił. Wisła żegna rok zwycięstwem [FOTO]

Mereba odpalił. Wisła żegna rok zwycięstwem [FOTO] - Zdjęcie główne

SportW ostatnim meczu ligowym w 2019 roku piłkarze Wisły Płock pokonali na własnym stadionie mistrza Polski Piastra Gliwice 2:1 (1:1).

Nafciarze w pewnym okresie wygrali sześć meczów z rzędu, byli rewelacją rozgrywek i sensacyjnie zasiedli w fotelu lidera. Ale później przyszła seria - także sześciu - meczów bez zwycięstwa, gdy udało się zdobyć zaledwie dwa punkty. Płocczanom zależy bardzo na uplasowaniu się po 30 meczach w górnej połówce tabeli, oznaczającej walkę o miejsca 1-8. Dlatego mecz z Piastem miał ogromne znaczenie.

Trzeba przyznać, że 1:1 po pierwszej połowie sobotniego pojedynku bardziej satysfakcjonowało gospodarzy. Wprawdzie wynik otworzył Giorgi Merebaszwili, który po kwadransie trafił na 1:0, choć sporo w tym "zasługi" także obrońcy Piasta, który zmienił lot piłki. Ale goście mieli sporo bardzo dobrych sytuacji strzeleckich, na szczęście dla Wisły wykorzystali tylko jedną. W 35. minucie Gerard Badia okazał się królem pola karnego, wyskoczył najwyżej i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Wisły.

W drugiej połowie Nafciarze nie pozwalali już gościom na tak wiele. W 57. minucie Giorgi Merebaszwili zachował się jak profesor. Wymanewrował zwodami dwóch zawodników Piasta i huknął nie do obrony. Kibice płockiego zespołu szaleli, a na tablicy pojawił się wynik 2:1.

Piast ambitnie walczył o wyrównanie, sędzia przedłużył mecz aż o 5 minut, ale wynik nie uległ zmianie. Po 20. kolejkach Nafciarze z dorobkiem 30 punktów zajmują 8 miejsce w tabeli. Kolejne mecze ligowe dopiero w lutym.

Wisła Płock - Piast Gliwice 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Giorgi Merebaszwili 16'. 1:1 - Gerard Badia 35'. 2:1 - Giorgi Merebaszwili 57'

Wisła: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Damian Michalski, Alan Uryga, Piotr Tomasik - Damian Rasak, Maciej Ambrosiewicz (85' Angel Garcia) - Mateusz Szwoch, Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili (90+1' Suad Sahiti) - Ricardinho (79' Olaf Nowak).

Piast: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Piotr Malarczyk, Mikkel Kirkeskov - Tom Hateley, Patryk Sokołowski (61' Tomasz Jodłowiec) - Gerard Badia (81' Bartosz Rymaniak), Jorge Felix, Sebastian Milewski - Piotr Parzyszek (73' Patryk Tuszyński).