Medale Łukasza Solaka, życiówki Sobczaka

Medale Łukasza Solaka, życiówki Sobczaka - Zdjęcie główne

Sport Trzy miejsca na podium wywalczył Łukasz Solak w Letnich Mistrzostwach Polski 14-latków w pływaniu. Mikołaj Sobczak w tych samych zawodach pobił cztery rekordy życiowe.

W zawodach rozgrywanych na 50-metrowej pływalni PSP Swim Płock reprezentowany był przez dwóch zawodników – Łukasza Solaka i Mikołaja Sobczaka. Szczególne powody do zadowolenia miał pierwszy z nich. Na 50 metrów stylem klasycznym sięgnął po srebrny medal.

Taki sam krążek wywalczył również na dwukrotnie dłuższym dystansie. W rywalizacji na 200 m stylem zmiennym Łukasz musiał zadowolić się „dopiero” trzecim miejscem, ale jednocześnie cieszyć się mógł poprawieniem o trzy sekundy swojego rekordu życiowego.

Mikołaj Sobczak w Gorzowie Wielkopolskim startował w czterech konkurencjach, w każdej z nich sięgając po rekordy życiowe. Mikołaj pływał na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, 100 m grzbietem oraz na 200 m stylem klasycznym.