Reklama

Medale i nominacje do kadry dla wioślarzy

Opublikowano:
Autor:

Medale i nominacje do kadry dla wioślarzy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Doskonale spisała się ekipa Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w Centralnych Kwalifikacyjnych Regatach Otwarcia Sezonu, które odbywały się na poznańskim torze Malta.

Doskonale spisała się ekipa Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w Centralnych Kwalifikacyjnych Regatach Otwarcia Sezonu, które odbywały się na poznańskim torze Malta.

Dwudniowa impreza była pierwszą w tym roku kwalifikacją do reprezentacji Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych. Wśród startujących na Malcie byli zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Siedemdziesiątka.

Kamil Zajkowski w pierwszym dniu rywalizacji pływał jedynką, zajmując piąte i szóste miejsce. Lepiej spisał się w dwójce podwójnej, w której zajął drugie i trzecie miejsce. Dzięki temu dostał się do seniorskiej reprezentacji Polski, z którą obecnie trenuje w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Docelową imprezą w pierwszej części sezonu będą Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się 31 maja-2 czerwca w Sewilli. Ostatnim sprawdzianem przed ME będą dla Kamila tradycyjne regaty w Essen 11-12 maja.

Damian Salak i Łukasz Lewandowski zajęli trzecie i czwarte miejsce w dwójce bez sternika młodzieżowców. Płocczanie wystartowali również w mieszanej czwórce bez sternika, zajmując drugą i pierwszą lokatę. Dało im to, oczywiście, kwalifikację do młodzieżowej reprezentacji Polski i prawo startu w Essen.

Rafał Zajkowski w skiffie nie zdołał wywalczyć miejsca na podium. Dużo lepiej spisał się, płynąc w „międzyklubowej” dwójce podwójnej. Pierwsza i trzecia pozycja dały mu miejsce w kadrze młodzieżowej i prawo startu w Essen.

Doskonale spisały się juniorskie dwójki bez sternika. Dwa pierwsze miejsca i jedno trzecie to dorobek Łukasza Krajewskiego i Michała Iskry. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawali Piotr Szczepański z Leszkiem Szczerbowskim. Obie płockie dwójki niebawem wyruszą do Monachium, gdzie powalczą o miejsca w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów.

O wyjazd na regaty Nadziei Olimpijskich, które odbędą się w słowackich Piestanach 11-12 maja, rywalizowali juniorzy młodsi. W dwójkach bez sternika bezkonkurencyjni okazali się Patryk Pełka i Igor Smoliński. W czwórkach bez sternika równych sobie nie mieli Adam Dybiec, Konrad Pawlak, Bartek Donarski i Damian Rutkowski. Na regaty Nadziei Olimpijskich pojedzie czwórka bez sternika zestawiona z dwóch płockich osad.

FOT. PTW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE