Mecz o życie Niemców pod okiem płocczanina

Mecz o życie Niemców pod okiem płocczanina - Zdjęcie główne

SportReprezentacja Niemiec walczy o być, albo nie być na rosyjskim mundialu. W drugiej kolejce podopieczni Joahima Loew'a mierzą się ze Szwedami, a spotkanie sędziuje Szymon Marciniak z Płocka. Póki co, naszemu arbitrowi nie ma co zarzucić, a Niemcy przegrywają ze Skandynawami 0:1.

Nie jest to pierwszy mecz płockiego sędziego na tegorocznym Mistrzostwach Świata. Dokładnie tydzień temu Szymon Marciniak gwizdał na meczu Argentyny z Islandią, kiedy to Albicelestes nieoczekiwanie jedynie zremisowali z mundialowym debiutantem. W trakcie pojedynku arbiter miał ręce pełne roboty i nie zabrakło kilku spornych sytuacji, lecz FIFA postanowiła powierzyć płocczaninowi sędziowanie meczu pomiędzy walczącymi o przetrwanie Niemcami, a Szwecją, który rozpoczął się dziś o godz. 20:00. Do przerwy to drużyna Trzech Koron sensacyjnie prowadzi 1:0. Niemniej, jak na razie, Szymon Marciniak sędziuje niemal bezbłędnie. Za moment rozpoczyna się druga połowa spotkania.