Martyna ze srebrem w Sochaczewie

Martyna ze srebrem w Sochaczewie - Zdjęcie główne

SportZ dobrej strony pokazali się młodzi płoccy zawodnicy podczas Otwartego Pucharu Polski w Judo, który odbył się w Sochaczewie. Ze srebrnym medalem wróciła Martyna Maślanka z UKS Eljot.

Był to jednocześnie Memoriał im. Tadeusza Naskręta. W pierwszym dniu na tatami rywalizowali mężczyźni, w drugim - kobiety. Turniej stał na wysokim poziomie. Rywalizacja odbywała się jednocześnie na czterech matach, w sumie walczyły 232 osoby z Polski, Ukrainy, Rosji, i Włoch.

W gronie tym było również pięcioro przedstawicieli dwóch z czterech płockich klubów: UKS Eljot i UKS Sensei. Hubert Milczarski (kategoria do 60 kg) z Sensei wygrał dwie walki i tyle samo przegrał, co dało mu siódmą lokatę. W kategorii do 66 kg walczył Dawid Wachowicz, ale musiał uznać wyższość Mikołaja Popisa z klubu „Kontra” Mińsk Mazowiecki i odpadł. Monika Dziembowska (UKS Sensei)w  kat. 78 kg niestety nie wyszła z grupy.

Natomiast Dorota Szelkowska z Eljota (63 kg) przegrała dwie potyczki i uplasowała się na 7. miejscu. Martyna Maślanka (44 kg) w pierwszej walce po nieprecyzyjnym ataku została skontrowana i uległa doświadczonej Weronice Banaszek z Warszawy. W drugiej podopieczna trenera Piotra Januszewskiego (na zdjęciu) pokonała przed czasem zawodniczkę gospodarzy Anetę Adamiak. Dało to drugie miejsce i srebrny medal.

Jest to już dziesiąty krążek Martyny w ciągu ostatnich pięciu lat w turniejach wyłącznie rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski (5 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe), uzyskała je w trzech kategoriach wiekowych.