Marta i Martyna szalały. Dwa zwycięstwa

Marta i Martyna szalały. Dwa zwycięstwa - Zdjęcie główne

SportW hali Chemika trwa ogólnopolski turniej piłki ręcznej. Jutrzenka Płock, grająca w dużym osłabieniu, po dwóch porażkach zanotowała dwie cenne wygrane. W niedzielę ostatnie spotkanie z AZS AWF Warszawa.

W turnieju systemem każdy z każdym gra sześć ekip. W piątek Jutrzenka, bez kontuzjowanych Edyty Charzyńskiej i Aleksandry Rędzińskiej, uległa AZS UMCS Lublin różnicą dwóch bramek. W sobotę płocczanki miały w planie aż trzy mecze. Gra się dwa razy 25 minut, czyli 10 minut krócej, niż normalny mecz, ale i tak dawka wysiłku była ogromna.

Jutrzenka najpierw zmierzyła się z rywalem z pierwszej ligi - UKS PCM Kościerzyna. Płocczanki fatalnie rozpoczęły, do przerwy przegrywały aż siedmioma bramkami 9:13 i nie było mowy choćby o remisie. Ale goniły ambitnie, uległy już tylko różnicą czterech goli – 18:22. Na parkiecie szalała Matra Krysiak, była nie do zatrzymania, aż osiem razy pokonała bramkarkę gości!

AZS PWSZ Jutrzenka Płock w tym meczu: Pietrzak Marta, Obrębalska Monika, Różańska Kinga, Kwasiborska Martyna, Neitsch Sylwia, Klucznik Marta (2), Janiszewska Anna (2), Laskowska Natalia, Zaremba Paulina (4), Jankowska Paulina, Krysiak Marta (8), Borysławska Martyna (2).

Zaledwie po godzinie z okładem przerwy płocczanki zagrały z MKS Ochota Warszawa 17:16. Znów pierwsza połowa była słaba, Jutrzenka przegrywała 8:10. Ale w drugiej części gospodynie mozolnie odrabiały straty, by ostatecznie po zaciętej końcówce wygrać 17:16!

Jutrzenka: Pietrzak Marta, Obrębalska Monika, Różańska Kinga, Kwasiborska Martyna, Neitsch Sylwia (1), Klucznik Marta (1), Janiszewska Anna (3), Laskowska Natalia (2), Zaremba Paulina (1), Jankowska Paulina (1), Krysiak Marta (3), Borysławska Martyna (5)

Ale to nie był koniec występów płocczanek. Musiały rozegrać trzeci mecz, na dodatek z mocną ekipą SMS Gliwice, gdzie występują młodzieżowe reprezentantki Polski. Jutrzenka nic sobie nie robiła z klasy rywalek, od początku walczyła o pełną pulę, czyli zwycięstwo. Do przerwy gospodynie prowadziły minimalnie 11:10, ale w drugiej połowie momentami grały koncertowo i zasłużenie pokonały Gliwice 21:17! Na pochwałę zasługuje cały zespół, ale szczególnie Marta Pietrzak, która niemalże zamurowała bramkę oraz Martyna Borysławska, zdobywczyni aż 8 goli.

Jutrzenka: Pietrzak Marta, Obrębalska Monika, Różańska Kinga, Neitsch Sylwia (1), Klucznik Marta, Janiszewska Anna (2), Laskowska Natalia, Zaremba Paulina (2), Jankowska Paulina (3), Krysiak Marta (5), Borysławska Martyna (8).

W niedzielę o godz. 13, w ostatnim meczu w hali Chemika, płocczanki zagrają z AZS AWF Warszawa, który jeszcze nie wygrał. Płocczanki mają szansę nawet na drugie miejsce w turnieju. A już za dwa tygodnie rusza pierwsza liga.