Reklama

Marcin Wichary jednak zostaje w SPR Wiśle Płock

Opublikowano:
Autor:

Marcin Wichary jednak zostaje w SPR Wiśle Płock - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Na tę wiadomość fani SPR Wisły Płock czekali długo. Klub znalazł miejsce dla swojej żywej legendy - Marcin Wichary będzie trenerem bramkarzy w drugim zespole i juniorach.

Na tę wiadomość fani SPR Wisły Płock czekali długo. Klub znalazł miejsce dla swojej żywej legendy - Marcin Wichary będzie trenerem bramkarzy w drugim zespole i juniorach. 

O tym, że Marcin Wichary nie będzie bronił bramki Orlen Wisły Płock w kolejnym sezonie, poinformowano w kwietniu. Trener Xavier Sabate chce mieć dwóch bramkarzy, a parę stworzą Adam Morawski i Ivan Stefanović.

Klub rozważał zatrudnienie Wicharego w roli trenera bramkarzy, ale w maju miało się okazać, że pieniędzy na jego etat nie ma. Po kilku tygodniach sprawa ma jednak swój szczęśliwy finał. 

 - Od samego początku podkreślałem, że bardzo zależny nam na tym, aby zatrzymać Marcina w klubie i móc wykorzystać jego wiedzę i doświadczenie. Cieszę się, że Marcin zasili sztab szkoleniowy SPR Wisły Płock i życzę mu powodzenia w pełnieniu tej nowej funkcji - powiedział prezes Robert Czwartek. 

- Wichciu od 1 lipca będzie trenerem bramkarzy w drugim zespole ORLEN Wisły Płock oraz drużynie juniorów - mówi Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski. - Będzie na co dzień współpracował z grupą około 4-5 młodych chłopaków, których mamy w swoich drużynach młodzieżowych. Jednym z naszych priorytetów sportowych jest inwestowanie w młodzież i zapewnienie im jak najlepszych warunków do rozwoju. Mamy bardzo dobrą kadrę szkoleniową, którą swoją wiedzą i doświadczeniem zasili teraz Wichciu. Będziemy również chcieli organizować swego rodzaju konsultacje dla młodych bramkarzy drużyn młodzieżowych z płockich szkół i drużyn juniorów młodszych i tutaj na pewno wiedza Wichcia będzie przydatna.

Marcin Wichary bronił bramki Wisły przez 15 lat. Ma na swoim koncie cztery tytuły mistrzowskie, a także brązowy medal mistrzostw świata z 2015 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE