Łzy i ból. Ogromny pech w finale

Łzy i ból. Ogromny pech w finale - Zdjęcie główne

SportW Płocku odbyły się silnie obsadzone ogólnopolskie turnieje mini siatkówki w kategoriach dwójek, trójek i czwórek. Najlepsze okazały się dziewczęta z Lubowidza, Kłodzka i Koła. Na podium znalazł się także Volley Płock.

W SP nr 23 rywalizowały czwórki. Organizatorem zawodów był MUKS Volley Płock. Mecz stanowił jeden set do 25 punktów, a pojedynki idealnie sędziowały zawodniczki (gimnazjalistki) z MUKS Volley.

Wszystko szło idealnie aż do finału między MMKS Kłodzko i Siatkarze Koło. Zawodniczka z Kłodzka doznała kontuzji przy siatce, noga błyskawicznie napuchła. Dziewczynka została zniesiona z parkietu, wezwano pogotowie. Niestety, jej koleżanki z Kłodzka nie potrafiły się skupić, bo myślami były przy cierpiącej siatkarce, przegrały mecz.

Klasyfikacja czwórek:
1.SIATKARZ KOŁO (wyróżnienie - Zduńczyk Sandra)
2.MMKS KŁODZKO I (Synus Paulina)
3.ROSARIO VICTORIA LUBOWIDZ I (Margalska Klaudia)
4.MMKS KŁODZKO II (Horoszczak Magdalena)
5.VOLLEY PŁOCK I (Nowalińska Anastazja)
6.VOLLEY PŁOCK II (Frączak Weronika)
7.ZAWIERCIE (Kępczyńska Marcelina)
8.SP 23 PŁOCK (Lipińska Andżelika)
9.SP 3 PŁOCK I (Podolewska Paulina)
10.SP 3 PŁOCK II (Zakobielska Karolina)
11.ROSARIO VICTORIA LUBOWIDZ II (Wesołowska Alicja)

Natomiast dwójki  i trójki rywalizowały w SP 22 i SP 23.  Pierwszy raz w imprezie wzięło udział tak wiele zespołów spoza Mazowsza. MUKS Volley gościł takie kluby jak: MMKS. Kłodzko, Rosario Victoria Lubowidz, Beta Błonie, UKS 17 Kalisz, Zawiercie, UKS Jedynka Kozienice, Siatkarz Koło, APS Opolanka oraz reprezentacje szkół: SP 7 Mława, SP 3 i 23 Płock. W sumie w trzech kategoriach wiekowych zagrało ok. 160 dziewcząt z 9 klubów i 3 szkół. Z każdej drużyny najlepsza zawodniczka została wyróżniona statuetką, pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe, a zawodniczki, które zajęły miejsca od 4 do 13 - pamiątkowe medale. Były też batony i kanapki.

Dodajmy, że płocczanki dostały się na podium w zawodach trójek. MUKS Volley I zdobył trzecie miejsce.