Reklama

Liga zakończona. Nie wszyscy odpoczną

Opublikowano:
Autor:

Liga zakończona. Nie wszyscy odpoczną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zakończyły się rozgrywki pierwszej edycji Płockiej Ligi Seniorów oraz pierwszej i drugiej ligi bowlingu. Nie dla wszystkich oznacza to odpoczynek. Dwaj płocczanie przygotowują się do udziału w Mistrzostwach Europy.

Zakończyły się rozgrywki pierwszej edycji Płockiej Ligi Seniorów oraz pierwszej i drugiej ligi bowlingu. Nie dla wszystkich oznacza to odpoczynek. Dwaj płocczanie przygotowują się do udziału w Mistrzostwach Europy.

W Płockiej Lidze Seniorów rozegranych zostało 12 kolejek po pięć gier każda. Bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Śliwiński, który uzyskał 203 punkty. Drugi był Krzysztof Augustowski (174), a miejsce na najniższym stopniu podium przypadło w udziale Jackowi Wróblewskiemu (166).

Zwycięzca PLS okazał się najlepszy również w pierwszej lidze bowlingowej. Sławomir Śliwiński w tych rozgrywkach na swoim koncie zebrał 175 punktów. Jacek Wróblewski, który uplasował się na drugim miejscu, miał 147 punktów. Zaledwie 123 oczek potrzebował Piotr Mital do zajęcia trzeciej lokaty.
W drugiej lidze najlepszym bilansem mógł pochwalić się Grzegorz Szczęsny, który zebrał 170 punktów. Drugi w końcowej klasyfikacji Dariusz Jeziak miał 158 oczek, a Marek Gołębiewski, który zajął trzecie miejsce, zebrał 153 punkty.

Gdy większość zawodników będzie odpoczywać po trudach sezonu, Sławomir Śliwiński i Jacek Wróblewski wystartują w 22. Mistrzostwach Europy Seniorów, które 22-28 czerwca odbywać się będą w Monachium. Pozostali reprezentanci to: Janusz Bryłkowski (Wrocław), Bogdan Guła (mieszka i pracuje w Niemczech), Zbigniew Kobierecki (Wrocław) oraz Andrzej Meronk (Gdańsk). W Monachium wystartuje prawie 1,1 tysiąca osób z 26 krajów. Najliczniejsze ekipy wystawiają Finlandia (159 osób), Niemcy (133) i Norwegia (122). Najskromniejsze ekipy to Anglia, Giblartar, Szkocja, Łotwa i Mołdawia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE