Kutno bez szans w konfrontacji z Wisłą

Kutno bez szans w konfrontacji z Wisłą - Zdjęcie główne

Sport Piąty mecz bez porażki w 2013 roku zanotowali podopieczni trenera Marcina Kaczmarka. Tym razem w meczu kontrolnym rozprawili się z MKS-em Kutno 3:0.

Płocczanie mieli zdecydowaną przewagę przez całe spotkanie. W pierwszej połowie meczu płocki szkoleniowiec wystawił najmocniejszy skład, jakim obecnie dysponuje. Zabrakło jedynie narzekającego na przeziębienie Łukasza Sekulskiego. Po raz pierwszy w barwach Wisły wystąpił natomiast Mirosław Kalista. W drugiej połowie zdecydował się sprawdzić zawodników, którzy na razie muszą walczyć o swoje miejsce w zespole.

Pierwszego gola zdobył z rzutu wolnego już w pierwszej minucie Filip Burkhardt. Po przerwie dwa niemal bliźniacze gole zdobył Grzegorz Wawrzyński. Obie bramki padły po strzałach głową, gdy Wisła egzekwowała rzuty rożne.

W drugiej połowie doszło do niecodziennej sytuacji na boisku. Po drobnej szarpaninie zawodników z Kutna i z Płocka, sędzia pokazał dwie czerwone kartki, wyrzucając ich z boiska. Natychmiast interweniował trener Kaczmarek: - Panie sędzio, ale my nie mamy już nikogo do zmiany! Arbiter się zlitował i zamienił czerwone kartki na kary trzech minut. - Niech im głowy trochę ochłoną - skwitował.

Dla ekipy z Płocka był to już piąty sparing w okresie zimowych przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2012/2013. Na razie nafciarze nie zanotowali jeszcze żadnej porażki. Kolejnym ich przeciwnikiem będzie Zawisza. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 9 lutego o 12 w Bydgoszczy.

Wisła Płock - MKS Kutno 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Janusz Dziedzic (1.) oraz Grzegorz Wawrzyński 2 (49. i 70.)

Wisła: Kiełpin (46. Struski) - Nadolski (46. Śnieć), Magdoń (46. Zembrowski), Radić (46. Wawrzyński), Mysona (46. Mitura) - Janus (46. Grudzień), Sielewski, Góralski (46. Adamczyk), Burkhardt (46. Pomorski), Hiszpański (46. Kalista) - Dziedzic (46. Krzywicki).

MKS: Skrzypiec - Kowalczyk, Wnyk, Kaczor, Lipiński, Kubiak, Jakubowski, Muszyński, Dopierała, Pałczyński, Klepczyński oraz (po przerwie) Sokołowicz, Błaszczyk, Rogala, Machoń, Lipczyński, Michalski, Dzięgielewski Bieńkowski.