Królowie sandy. Trzy zwycięstwa Rajewskich

Królowie sandy. Trzy zwycięstwa Rajewskich - Zdjęcie główne

SportW sobotę w hali warszawskiej AWF odbyła się gala „Kings of Sanda 2”. Widzowie obejrzeli siedem walk, w tym trzy z udziałem braci Rajewskich z klubu Rajewski Team Płock.

Sanda to chiński nowożytny system samoobrony oraz sport walki łączący elementy tradycyjnych chińskich sztuk, coraz popularniejszy w Polsce. Kings of Sanda 2 planowano w połowie czerwca w płockiej Orlen Arenie, ale ostatecznie organizatorzy odwołali imprezę.

W sobotni wieczór w Warszawie zaprezentowało się 12 wojowników i dwie walczące panie. Na początek Mateusz Rajewski w kat. do 65 kg decyzją sędziów pokonał Krzysztofa Olszewskiego. Drugi powód do radości kibice z Płocka mieli po walce Roberta Rajewskiego juniora, który w wadze do 65 kg wygrał z Michałem Polakiem, także przez decyzję.

Walką wieczoru był pojedynek o pas Międzynarodowego Mistrza Polski Sandy Zawodowej w wadze do 70 kg. Trzeci z braci Rajewskich – Sebastian, miał się zmierzyć się z groźnym Białorusinem z Grodna Artemem Voskoboynikovem, trzykrotnym mistrzem  Europy w kick boksingu, Międzynarodowym Mistrzem Polski Sandy Zawodowej, zwycięzcą turnieju China-Russia 2009-2010, Zawodowym Mistrzem Państw Nadbałtyckich BMAF 2010, 2011 r. Ostatecznie jednak nastąpiła zmiana, rywalem Rajewskiego był inny Białorusin - Denis Raiko.

Sebastian Rajewski to m.in. mistrz Polski w sandzie z tego roku, brązowy medalista mistrzostw Polski w kick boksingu w formule low-kick, brązowy medalista mistrzostw świata K-1 rules juniorów we Włoszech. Polak wygrał sobotnią walkę z Denisem Raiko po decyzji sędziów.