Królewscy rozpoczęli nowy sezon. Świetny mecz na początek

Królewscy rozpoczęli nowy sezon. Świetny mecz na początek - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Adriana Piankowskiego w pierwszej kolejce zmierzyły się z Pogonią Siedlce. Płocczanki, po bardzo dobrej grze, pewnie wygrały na wyjeździe.

Pomarańczowe do nowego sezonu przystąpiły w mocno odmienionym składzie. Po ubiegłorocznych rozgrywkach znaczna cześć drużyny postanowiła zakończyć swoją karierę sportową. Trenerzy zespołu mieli niemały orzech do zgryzienia, na szczęście udało się załatać luki kadrowe i odbudować drużynę.

- Jestem zadowolona ze swojego pierwszego meczu w klubie, pierwszej bramki i pierwszych zdobytych punktów - mówiła po meczu Natalia Borowska. - Szkoda tych niewykorzystanych stuprocentowych sytuacji, musimy bardziej się przyłożyć do wykańczania akcji. Kusi mnie jeszcze bieganie po całym boisku, chociaż wiem, że jako środkowy napastnik muszę pracować nad grą w rejonach pola karnego i tymi wszystkimi drobnymi elementami, żeby jeszcze bardziej pomóc drużynie.

Lepszego początku spotkania przyjezdne nie mogły sobie wyobrazić. Już 2 minuty po pierwszym gwizdku, piłkę do bramki gospodyń wpakowała Klaudia Stradomska. Zawodniczka wykorzystała precyzyjne podanie Łyzińskiej.

W kolejnych minutach lepiej prezentowała się Pogoń. Siedlczanki próbowały szybko odrobić straty, na szczęście dobrze spisywała się obrona płocczanek, która nie pozwala na większe zagrożenie swojej bramki. Na 15 minut przed końcem pierwszej połowy kolejną szansę na zdobycie gola biała Stradomska, niestety tym razem kapitan zespołu nie trafiła do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Piankowskiego 1:0.

Po zmianie stron mocniej zaznaczyła się przewaga gości. Gra toczyła się głównie na połowie Pogoni, jednak zawodziła skuteczność. Na drugiego gola musieliśmy czekać do 65 minuty, wtedy to na listę strzelców wpisała się Natalia Borowska, która 15 minut wcześniej zmieniła Wiktorię Zielińską.

W końcówce ładnym strzałem z wolnego popisała się Kujawska, która ustaliła wynik spotkania na 3:0.

MKS Pogoń Siedlce - KS Królewscy Płock 0:3 (0:1)

Bramki: 2. Klaudia Stradomska, 65. Natalia Borowska, 77. Aleksandra Kujawska

Królewscy: Marta Hućko, Julia Mikołajewska, Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Kinga Sławińska (63. Olga Kamińska), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (65. Julia Korga), Klaudia Stradomska (K) (68. Julia Nowak), Aleksandra Kujawska, Natalia Romanowska (50. Wiktoria Wiączek), Wiktoria Zielińska (50. Natalia Borowska)