Królewscy postraszyli, Orliki odleciały

Królewscy postraszyli, Orliki odleciały - Zdjęcie główne

SportPo poważnych perypetiach przedmeczowych w sobotnie popołudnie na stadionie miejskim w Płocku zobaczyliśmy dużo dobrej gry w wykonaniu Królewskich.

Z powodów organizacyjnych mecz z drużyną Orliki-Jeruzal rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem. Sukces często rodzi się w bólach i tak było tym razem. Ale wszystkie niekorzystne wydarzenia nie wpłynęły negatywnie na płocczanki. Było wręcz odwrotnie.

Pomarańczowe od początku mocno ruszyły do ataku. Już w 1. minucie Patrycja Słupska mogła otworzyć wynik. Chwilę później Klaudia Łyzińska umieściła piłkę w dalszym rogu bramki, wieńcząc szybką wymianę dokładnych podań. W tym spotkaniu bardzo efektywny w odbiorze piłki był środek pomocy, co zaowocowało wieloma akcjami w kontrataku. W 8. minucie meczu, po przechwycie piłki, Daria Nowak dostała prostopadłe podanie i podwyższyła wynik. Bramki strzelane w tym spotkaniu przez nasze zawodniczki były wyjątkowej urody. W połowie pierwszej części meczu, Pomarańcze przeprowadziły bardzo ładną akcję. Futbolówkę do gry wprowadziła Marta Hućko, a kilkanaście sekund później Klaudia Łyzińska wepchnęła ją do pustej bramki, mijając bramkarkę drużyny gości.

Czwarty gol padł po trzeciej asyście Dominiki Przybyszewskiej, a zimną krew w sytuacji 1na 1 zachowała Angelika Materek. Goście w pierwszej połowie ograniczyli się tylko do kilku długich podań, na które czujnie reagowała bramkarka Królewskich.

Drugą część spotkania zaczęła Aleksandra Wilamowska, zmieniając Patrycję Słupską. Po kilku niewykorzystanych, dogodnych okazjach, w 50. minucie przyszedł czas na piątą bramkę. Rzut karny na gola zamieniła Dominika Przybyszewska. Kolejne minuty to ciągły napór Pomarańczowych. W drugich 40 minutach przeciwniczki miały problem z przejściem przez połowę boiska. 12 minut przed końcem meczu Daria Nowak umieściła piłkę między słupkami po raz drugi, a chwilę później opuściła boisko. Zastąpiła ją Dominika Janicka. Akcja z przedostatniej minuty spotkania była wisienką na torcie. Ciężka praca Darii Przybysz w środku pola pozwoliła na wymianę podań między Angeliką Materek i Klaudią Łyzińską, zakończoną przez tę drugą uderzaniem z pierwszej piłki w samo „okienko” bramki przyjezdnych.

KS Królewscy Płock - AP Orliki Jeruzal 7:0 (4:0)
Bramki: Klaudia Łyzińska(7. , 18. , 79.), Daria Nowak(8. , 68.), Angelika Materek (24.), Dominika Przybyzewska(50.)Skład: Marta Hućko- Daria Kusa, Marta Majerowska (C), Natalia Marciniak, Kinga Lisiewska- Daria Przybysz, Dominika Przybyszewska- Patrycja Słupska (41. Aleksandra Wilamowska), Klaudia Łyzińska, Daria Nowak (69. Dominika Janicka)- Angelika Materek

Adrian Piankowski (I trener): Dziewczyny pokazały dzisiaj, że mają umiejętności i charakter, który pozwala strzelać bramki i wygrywać mecze. Cieszy to, że narzuciliśmy swój styl, nad którym cały czas ciężko pracujemy na treningach. Tworzymy drużynę, która dzisiaj mimo korzystnego wyniku walczyła o każdą piłkę, nawet w ostatniej minucie meczu. Następne spotkanie za dwa tygodnie, więc mamy trochę czasu na spokojne doskonalenie naszych umiejętności i analizę błędów.

Daria Nowak (skrzydłowa): Wynik mówi sam za siebie. Rozegrałyśmy bardzo dobry mecz. W końcu pokazałyśmy, że potrafimy grać w piłkę. Wykonałyśmy to, co ćwiczyłyśmy na ostatnich treningach. Jestem mega zadowolona z pierwszych trzech punktów w tej rundzie i szczęśliwa, że wyszłyśmy na ten mecz jako drużyna i od początku do końca grałyśmy razem.

Daria Przybysz (defensywny pomocnik): Miałyśmy dużo akcji podbramkowych, których rezultatem jest wynik 7:0. Dziewczyny z obrony oraz ataku zrobiły kawal dobrej roboty, każda z nas zostawiła swoje serducho na boisku.