Reklama

Król strzelców mistrzostw Europy podpisał kontrakt z Wisłą

Opublikowano:
Autor:

Król strzelców mistrzostw Europy podpisał kontrakt z Wisłą  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Ściągnięcie środkowego rozgrywającego od kilku lat jest priorytetem dla Orlen Wisły Płock. Dziś klub poinformował, że latem do zespołu dołączy Ondrej Zdrahala.

Ściągnięcie środkowego rozgrywającego od kilku lat jest priorytetem dla Orlen Wisły Płock. Dziś klub poinformował, że latem do zespołu dołączy Ondrej Zdrahala. 

O pozyskaniu 35-latka przez Nafciarzy mówiło się od kilku tygodni. Dziś klub potwierdził, że Ondřej Zdráhala po sezonie dołączy do zespołu. Czech podpisał dwuletni kontrakt. 

Kariera klubowa Zdráhala na kolana nie rzuca. Próżno szukać tu czołowych europejskich klubów, choć grywał w Bundeslidze. Rozgrywający błysnął jednak w tegorocznych mistrzostwach Europy. Czesi byli rewelacją turnieju, gdzie ostatecznie zajęli szóste miejsce. Nasi południowi sąsiedzi wygrali w grupie z Danią, a Węgrów wręcz upokorzyli (33:27). Zdráhala w tym spotkaniu zdobył 14 bramek. 

- Po Mistrzostwach Europy kilka klubów wyraziło zainteresowanie moją osobą. Ja uznałem, że najlepszym wyborem będzie ORLEN Wisła Płock. Teraz chcę pokazać mój najlepszy handball i pomóc klubowi w osiąganiu sukcesów - mówi cytowany przez media klubowe Zdráhala. 

O potrzebie ściągnięcia środkowego rozgrywającego "na już" mówił za to Michał Zołoteńko, dyrektor sportowy.  

- Na pozycji środkowego rozgrywającego szukaliśmy zawodnika ogranego, dającego nam „z miejsca” konkretną jakość, ale jednocześnie cały czas głodnego gry, może nawet mającego coś do udowodnienia - mówi Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Michał Zołoteńko. - Takim graczem w naszej opinii jest właśnie Ondřej Zdráhala, który znajduje się obecnie w życiowej formie, o czym zresztą świadczy jego dyspozycja podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. W nowym sezonie ma być reżyserem naszej gry oraz wspomagać młodszych chłopaków doświadczeniem i wiedzą. Witam Ondřeja w naszym klubie i życzę mu sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE