Koniec sezonu dla płockich koszykarek

Koniec sezonu dla płockich koszykarek - Zdjęcie główne

SportMon-Pol przegrał rewanżowy mecz drugiej fazy play-off z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Porażka oznacza koniec sezonu dla podopiecznych Jasińskiego, które wypadają z walki o Tauron Basket Ligę.

Płocczanki pierwszy mecz z Ostrowie przegrały 46:81. Jasne było, że kwestia awansu była już prawie rozstrzygnięta, jednak drużyna chciała powalczyć o zwycięstwo we własnej hali i sprawić choć trochę radości swoim kibicom.

Gospodynie dobrze weszły w spotkanie. Najpierw za dwa punkty trafiła Kutycka, a później na trójkę  zdobytą przez przyjezdne, odpowiedziała Janas. Jeszcze na minutę przed końcem pierwszej kwarty Mon-Pol wygrywał 16:13, niestety końcówka należała do Ostrovii, która wygrała pierwsze 10 minut meczu 18:16.

Druga odsłona pojedynku odebrała jakiekolwiek nadzieje kibiców na korzystny wynik. Przyjezdne bardzo szybko odskoczyły na +10 trafień. Na nic zdały się próby odrobienia strat płocczanek, koszykarki z Ostrowa kontrolowały przebieg spotkania i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 32:44.

Ostatnie 20 minut było dopełnieniem formalności. Goście nie forsowali już zbytnio tępa, mimo faworytki wygrały obie kwarty, kolejno 19:23 i 22:26. Całe spotkanie zakończyło się porażką Mon-Polu 73:93.

Płocczanki zakończyły już tegoroczny sezon rozgrywek. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego zajęły 4. pozycję po fazie zasadniczej.

Mon-Pol Płock - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 73:93 (16:18, 16:26, 19:23, 22:26)

Mon-Pol:  Janas 19, Kutycka 2, Chaliburda 12, Rucińska 5, Pytlarczyk 19, Sikorska 5, Deko 11

Ostrovia: Winnicka 2, Cebulska 12, Nowicka 3, Ostrowska 11, Stelmach 7, Jasnowska 6, Kaczmarek 8, Motyl 17, Stępieć 14, Jackowska 13