Koniec przygody w Pucharze Polski. Wisła przegrywa w Kielcach

Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Koniec przygody w Pucharze Polski. Wisła przegrywa w Kielcach  - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Kaźmierczak

Sport Podopieczni Macieja Bartoszka przegrali wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce i odpadli z Pucharu Polski na etapie 1/32 finału. Jedną z bramek zdobył 16-letni Tomasz Walczak.

Nafciarze w ostatnich latach kończyli rozgrywki Pucharu Polski na dość wczesnych etapach. W tym sezonie można było mieć nadzieję na więcej, ale przygoda Wisły Płock nie skończyła się na Stadionie Narodowym, a w Kielcach.

Korona to lider Fortuny 1 Ligi, więc trudno było liczyć na łatwą przeprawę. Maciej Bartoszek nie ryzykował - dokonał kilku kosmetycznych zmian i skład Nafciarzy w zasadzie nie różnił się od tego, który gra w meczach ligowych. Szansę od 1. minuty dostał Jorginho, a także bliscy 1. składu Dawid Kocyła i Marko Kolar. Mimo to Wisła kompletnie zawiodła w I połowie - przyjezdni nie oddali nawet celnego strzału na bramkę. Gola zdobyli za to zawodnicy Korony, a konkretnie Piotr Malarczyk, już w 7. minucie.

Po zmianie stron Wisła ruszyła do ataku i szybko nie tylko wyrównała, ale też zdobyła bramkę na 2:1 - gole dla Wisły zdobywali Marko Kolar i Damian Warchoł. Korzystny dla Nafciarzy wynik utrzymywał się dość długo, także dlatego, że w fantastycznej sytuacji pomylił się Adam Frączczak. Gospodarze koniec końców doprowadzili jednak do wyrówniania i konieczna była dogrywka.

Korona szybko przyłożyła Wiślakom nóż do gardła, bo już w 95. minucie Łukasz Sierpnina zdobył gola na 3:2. Podopieczni Dominika Nowaka mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, aż w końcu w 118. minucie Nafciarzy dobił, występujący jeszcze niedawno przy Łukasiewicza 34, Mateusz Lewandowski.

Wisłę stać było jeszcze na 1 bramkę, a zdobył ją debiutujący w 1. zespole 16-letni Tomasz Walczak. Młody napastnik świetnie przedryblował w polu karnym i huknął nie do obrony. Był jednak doliczony czas gry i było już jasne, że to Korona awansuje dalej.

Korona Kielce — Wisła Płock 4:3 (1:0, 2:2, 3:2)

1:0 - Piotr Malarczyk 7'

1:1 - Marko Kolar 49'

1:2 - Damian Warchoł 61'

2:2 - Dawid Błanik 84'

3:2 - Łukasz Sierpina 95'

4:2 - Mateusz Lewandowski 118'

4:3 - Tomasz Walczak 120'

Korona: 1. Marcel Zapytowski - 95. Mario Zebić, 4. Piotr Malarczyk, 14. Michał Koj, 23. Adrian Danek - 17. Dawid Błanik (91', 77. Jakub Górski), 24. Filipe Oliveira (97', 8. Zvonimir Petrović), 20. Marcin Szpakowski (79', 18. Janusz Nojszewski), 7. Jakub Łukowski (106', 21. Mateusz Lewandowski), 11. Łukasz Sierpina - 9. Adam Frączczak (76', 6. Jacek Podgórski).

Wisła: 96. Damian Węglarz - 2. Damian Michalski, 25. Jakub Rzeźniczak (17', 94. Dušan Lagator), 5. Anton Krivotsyuk - 9. Dawid Kocyła (64', 7. Radosław Cielemęcki), 92. Dominik Furman (64', 20. Łukasz Sekulski), 6. Damian Rasak, 24. Marko Kolar (111', 91. Tomasz Walczak), 11. Jorginho (64', 23. Filip Lesniak), 17. Marcel Błachewicz - 95. Damian Warchoł.

Żółte kartki: Łukowski, Danek, Podgórski, Petrović - Michalski, Kocyła, Cielemęcki, Krivotsyuk, Walczak.

Czerwona kartka: Radosław Cielemęcki (120', za dwie żółte).