Koncert Wisły w drugiej połowie! Nafciarze pozostają wiceliderem!

Koncert Wisły w drugiej połowie! Nafciarze pozostają wiceliderem! - Zdjęcie główne
Zobacz
6
zdjęć

SportW pierwszej połowie Polonia Warszawa postawiła trudne warunki Wiśle Płock, ale po zmianie stron mecz toczył się pod dyktando Nafciarzy. Wisła Płock wysoko pokonała Polonię Warszawa i pozostaje wiceliderem rozgrywek.

Wisła Płock do spotkania z Polonią Warszawa przystepowała z roli zdecydowanego faworyta. Nafciarze póki co przegrali 1 mecz w Lidze, w Niecieczy, a w poprzedniej kolejce wygrali na wyjeździe ŁKS-em Łódź. Zwycięstwo przed przerwą na kadrę przypieczętowało dobry okres zespołu Mariusza Misiury.

W pierwszej połowie Czarne Koszule, grające dziś na biało, nie były jednak chłopcem do bicia. Co więcej, to właśnie goście znacznie lepiej zaczęli spotkanie. Przyjezdni wysłali jedno ostrzeżenie, a w 8. minucie Łukasz Zjawiński otworzył wynik spotkania. Polonia wyszła z kontratakiem a napastnik wykorzystał dobre dogranie z prawej strony boiska. Nafciarze w pierwszych minutach mieli spore problemy z przedarciem się przez przyczajony zespół gości. Rywale często uciekali się do fauli, a to tylko dodatkowo wytrącało wicelidera z rytmu.

Przez nieco pona 20 minut Wisła pozwalała rywalom na dość dużo pod własną bramką - świetną okazję miał jeszcze jeden z gości, nie nie trafił w piłkę. Z czasem Nafciarze nieco poprawili swoją grę, a w końcu w szybkie rozegranie piłki przyniosło efekt. Akcja przerzucona z lewej strony na prawą, do piłki dopada Fabian Hiszpański, jeden zwód i bardzo precyzyjny strzał.

Do przerwy taki wynik się utrzymał, a spotkanie było dość wyrównane, z czego bardziej mogli być zadowoleni goście.

Przyjezdni do Płocka przyjechali bez kilku ważnych piłkarzy, m.in. Souleymana Cissé czy Bartłomieja Poczobuta. To mogło zaważyć na 2. odsłonie meczu, w której Nafciarze zagrali wprost koncertowo. Gospodarze szybko strzelili 3 bramki - kilka minut po wznowieniu gry Jakub Lemanowicz zdemolował Łukasza Sekulskiego w polu karny, a sędzia Damian Kos wskazał na 11. metr, choć dopiero po wideoweryfikacji. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i podwyższył na 2:1. 10 minut później do bramki po składnej akcji znów trafił Sekulski.

Przez kilkanaście minut Wisła nieco się cofnęła i czyhała na kontrataki. Goście mieli ogromną szansę na bramkę kontaktową, ale strzał Xabiego Auzmendiego z bliska świetnie obronił Maciej Gostomski. Na tym w zasadzie zakończyło się poważne zagrożenie jego bramki.

Nafciarze za to poszli za ciosem, w w 81. minucie po kolejnej składnej akcji wynik na 4:1 ustalił Jime. Asytę przy tej bramce, drugą tego wieczoru, zaliczył Marcel Brzozowski. Wisła Płock w 2. połowie zagrał koncertowo - Nafciarze wypunktowali gości, a w chwili zwolnienia tempa trzymali dość szczelną obronę. Tak gra zespół, który ma aspiracje do awansu do Ekstraklasy.

Wisła Płock 4-1 Polonia Warszawa