Kolejny sukces młodych szczypiornistów

Kolejny sukces młodych szczypiornistów - Zdjęcie główne

SportDrużyna SP 21 zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Głuchołazach. To piąty medal płockich szczypiornistów w sezonie 2013/2014.

Tegoroczne rozgrywki ze złotymi medalami zakończyły drużyny juniorów młodszych i dzieci (w tej kategorii rozgrywany jest Puchar Polski). Srebrem zadowolić się musieli seniorzy i juniorzy. Jako ostatni po medale – również srebrne – sięgnęli zawodnicy z rocznika 2001.

Tegoroczny, szesnasty już finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbywał się w Głuchołazach. W turnieju finałowym, który ma rangę Mistrzostw Polski Szkół, wystartowało 12 najlepszych w Polsce zespołów. W tym gronie była również ekipa SP 21, w której grali: Maciej Synowiec, Filip Witkowski, Dorian Lemanowicz, Krystian Nowak, Bartosz Chrobociński, Maciej Uchwał, Sebastian Lewandowski, Kacper Kulpiński, Jakub Laskowski, Mateusz Bogucki, Olaf Zagroba, Konrad Kosiński, Jakub Grzanowski, Antoni Górecki, Szymon Tarnicki, Jakub Goleniewski i Damian Zoń.

Ten sam zespół, startując jako MUKS 21 Płock, sięgnął po czwarte miejsce w Pucharze Polski Dzieci (w imprezie tej startowały zespoły z wyższego rocznika). W drodze do turnieju w, Głuchołazach młodzi płocczanie pewnie wygrali Mistrzostwa Mazowsza. W turnieju finałowym szli jak burza, pokonując kolejnych rywali. Pogromcę znaleźli dopiero w pojedynku o pierwsze miejsce. Po zaciętym boju, którego losy ważyły się do ostatnich sekund, ekipa SP 21 przegrała ze Szkołą Podstawową w Legnicy. Nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju trafiła do płocczanina Damiana Zonia.

– To był niezwykle wymagający i wyczerpujący turniej – nie ukrywał trener płockich szczypiornistów Łukasz Świątek po zakończeniu dekoracji. – Po meczu finałowym powiedziałem swoim podopiecznym, że wykonali kawał dobrej roboty. Nie tylko dla siebie, ale i dla płockiego szczypiorniaka.

Drużyna, która wywalczyła srebro w Głuchołazach, jest w całości oparta na 13-latkach z klasy sportowej (profil – piłka ręczna) w Szkole Podstawowej nr 21. – Dla nas, był to bardzo dobry sezon – przyznał Łukasz Świątek. – Chciałbym przy okazji życzyć chłopcom udanych, fajnych wakacji. Ogromne słowa uznania należą się też rodzicom i sympatykom drużyny, którzy trzymali za nas kciuki.