Kolejne zwycięstwo Wisły. Złota bramka Mateusza Szwocha

Kolejne zwycięstwo Wisły. Złota bramka Mateusza Szwocha - Zdjęcie główne

SportW 35. kolejce piłkarskiej ekstraklasy futboliści Wisły Płock wygrali w Lubinie z Zagłębiem 1:0 i awansowali na 10 miejsce w tabeli. Już we wtorek w Płocku mecz ze spadkowiczem Koroną Kielce.

Przed dzisiejszą potyczką w Lubinie wiadomo było, że zarówno Miedziowi jak i Nafciarze utrzymali się w Ekstraklasie. Płocczanie rozpoczęli pojedynek z dużą ochotą do gry, do pokazania swoich umiejętności. W 23. minucie po świetnym dośrodkowaniu Piotra Tomasika z pięciu metrów głową strzelał Cillian Sheridan, ale nie trafił do bramki. Chwilę później piłkę przechwycił Dominik Furman i uderzył, ale trafił w boczną siatkę bramki gospodarzy.

Zagłębie miało szansę na objęcie prowadzenia w 28. minucie, gdy po rzucie rożnym główkował Słowak Lubomir Guldan. Na szczęście dla płocczan piłka uderzyła w słupek. Płocczanie skupili się na grze z kontry, kolejnej okazji nie wykorzystał Tomasik.

W drugiej odsłonie meczu Wisła ruszyła do ataku. Już w 49. minucie piłkarze z Płocka mogli się cieszyć z prowadzenia. Cillian Sheridan podał w polu karnym do Mateusza Szwocha, a ten strzałem przy słupku umieścił ją w bramce Zagłębia!

Trzeba przyznać, że i Zagłębie miało swoje szanse. Filip Starzyński nawet strzelił do siatki, ale okazało się, że najpierw faulował. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale ich ataki były dość chaotyczne, Zagłębie nie było w stanie wypracować klarownej sytuacji do strzelenia wyrównującej bramki.

12 minut przed końcem Nafciarze mogli prowadzić 2:0, piłka po strzale Adamczyka minęła już bramkarza, ale sprzed linii zdołał ją wybić jeden z defensorów gospodarzy. Sędzia przedłużył mecz o kilka minut, ale płocczanie nie dali sobie odebrać trzech cennych punktów.

Zagłębie Lubin - Wisła Płock 0:1 (0:0)
Bramki: 49. Mateusz Szwoch

Kartki: Lubomir Guldan Ż/CZ, Dominik Jończy Ż, Sasa Balić Ż -  ' Mateusz Szwoch Ż, Hubert Adamczyk Ż, Dawid Kocyła Ż

Zagłębie: Kacper Bieszczad - Dominik Jończy, Lubomír Guldan, Saša Balić, Alan Czerwiński, Łukasz Poręba, Dawid Pakulski (66. Jakub Sypek), Filip Starzyński (73. Jakub Tosik), Patryk Szysz, Damjan Bohar, Rok Sirk (66. Saša Živec)

Wisła: Krzysztof Kamiński - Cezary Stefańczyk (87. Aleksander Pawlak), Michał Marcjanik, Alan Uryga, Ángel García, Torgil Gjertsen (77. Hubert Adamczyk), Maciej Ambrosiewicz, Mateusz Szwoch, Dominik Furman, Piotr Tomasik (62. Dawid Kocyła), Cillian Sheridan