Kolejne złoto młodych piłkarzy ręcznych

Kolejne złoto młodych piłkarzy ręcznych - Zdjęcie główne

Sport Trener Michał Skórski poprowadził drużynę piłkarzy ręcznych Mazowsza do wygranej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Ekipa województwa mazowieckiego oparta była na zawodnikach SKF Wisła Płock, MUKS 21 Płock (obecnie już SKF) i Czarnych Regimin, czyli drużyn, które w sezonie 2011/2012 wywalczyły wszystkie miejsca na podium w Pucharze Polski Młodzików w Zamościu.

Nic więc dziwnego, że młodzi mazowszanie wymieniani byli przez fachowców w gronie najpoważniejszych faworytów do sięgnięcia po złote medale. I z tej roli wywiązali się doskonale.

W swoim pierwszym meczu fazy grupowej Mazowsze spotkało się z Lubelskim, wygrywając bez większych problemów 43:24 (21:8). W drugiej kolejce kolejną "ofiarą" stało się Zachodniopomorskie. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Michała Skórskiego wygrała 36:25 (14:11). Mazowsze zakończyło fazę grupową zwycięstwem z Dolnośląskim 40:31 (22:13), zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w swojej grupie.

W półfinale Mazowsze stoczyło bardzo wyrównany pojedynek ze Świętokrzyskim. Po zaciętej walce, w której rywale długo mocno napsuli krwi faworytom, podopieczni trenera Michała Skórskiego ostatecznie okazali się lepsi, wygrywając 31:28 (17:16).

W meczu o złote miejsce Mazowsze ponownie zmierzyło się z Dolnym Śląskiem. Tym razem mecz miał zdecydowanie inny przebieg niż w fazie grupowej. Po pierwszej połowie lepsi byli Dolnoślązacy, którzy schodzili na przerwę, prowadząc 16:11. Na szczęście po przerwie wszystko wróciło do normy i ostatecznie płocko-regimińska ekipa cieszyła się z wygranej 33:31, która dała im złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W meczu finałowym bramki dla Mazowsza zdobyli: Morawski 5, Dębiec 13, Lemaniak 5, Wypych 1, Turkowski 6, Mariusz Smolarek  2.

Tytuł najlepszego zawodnika OOM przypadł w udziale Patrykowi Dębcowi (Czarni Regimin – Mazowsze), który został również królem strzelców imprezy.

Mazowsze: Tomasz Wiśniewski, Szymon Rybicki, Konrad Brzeziński, Daniel Goliszewski, Patryk Wypych, Marcin Smolarek, Mariusz Smolarek, Adrian Turkowski, Michał Lemaniak, Patryk Graczyk, Dominik Skrocki, Mikołaj Waluch – SKF Płock, Patryk Dębiec, Mateusz Morawski (brat Adama), Kacper Malinowski, Krzysztof Kozłowski – Czarni Regimin.