Reklama

Kolejna seria testów w Wiśle Płock. Są pierwsi ozdrowieńcy

Opublikowano:
Autor:

Kolejna seria testów w Wiśle Płock. Są pierwsi ozdrowieńcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Od dwóch tygodni Wisła Płock zmaga się z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2. Klub poinformował, że zawodnicy, u których zakażenie potwierdzono pod koniec października, mają już negatywne wyniki testów.

Od dwóch tygodni Wisła Płock zmaga się z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2. Klub poinformował, że zawodnicy, u których zakażenie potwierdzono pod koniec października, mają już negatywne wyniki testów.

Pierwszy przypadek pojawił się tuż po meczu z Piastem Gliwice. Zaczęło się od jednego zawodnika, trzy dni później testy wskazały już łącznie 12 zakażonych osób, a 1 listopada 19 kolejnych osób. Łącznie zakażenie przeszło 15 zawodników i 6 członków sztabu szkoleniowego. 

- Piłkarze i trenerzy, u których dotychczas nie zdiagnozowano wirusa, przeszli kolejną serię badań. Wszystkie wyniki okazały się negatywne. Testy na obecność SARS-CoV-2 przeszli również zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego, którzy uzyskali rezultat pozytywny w badaniach przeprowadzonych 27 października. Wyniki testów zarówno trenera Radosława Sobolewskiego, jak i wszystkich pozostałych osób również są negatywne - poinformował klub. 

7 zawodników czeka teraz konsultacja kardiologiczna, która ma określić jak zakażenie wpłynęło na organizm. 

Na testy na zakażenie koronawirusem czekają jeszcze zawodnicy, którzy pozytywny wynik otrzymali 1 listopada. Mają się odbyć w najbliższych dniach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE