Klęska osłabionej Wisły w Rumunii. Awans ucieka?

Klęska osłabionej Wisły w Rumunii. Awans ucieka? - Zdjęcie główne

SportW szóstej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Wisła Płock po słabym meczu przegrała w Bukareszcie z Dinamem 20:29. Sytuacja Nafciarzy w grupie stała się niezwykle trudna.

Niedawno w Orlen Arenie w meczu tych zespołów padł remis, kibice płocczan liczyli na równie zacięty mecz na wyjeździe. Niestety, płocczanie wystąpili w Rumunii bez dwóch ważnych graczy: Szweda Philipa Stenmalma oraz Hiszpana Alvaro Ruiza. Obaj rozgrywający są kontuzjowani. Na dodatek z Dinamem nie zagrał także Konstantin Igropulo, choć znalazł się w składzie.

Zaczęło się od wyrównanej gry, ale gdy płocczanie grali w polu czterech na sześciu (dwa wykluczenia, w tym dla... trenera Xaviera Sabate), Razvan Gavriloaia wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 4:2.

Po 20 minutach było 7:7. Nieźle bronił Stevanović, ale to było za mało na dość przeciętnie grające Dinamo. Pod koniec pierwszej połowy okazało się, że przecieka dach hali w Bukareszcie, a woda kapie na boisko. Nie rozproszyło to gospodarzy, którzy wypracowali sobie istotną zaliczkę 13:10.

Po przerwie odżyły nadzieje, trafił słabo spisujący się w pierwszej połowie Zoltan Szita oraz Niko Mindegia i Nafciarze przegrywali już tylko 12:13. Niestety, od tej chwili goście w ciągu czterech minut trafili cztery razy do bramki Wisły i prowadzili już 17:12.

Sytuacja płocczan stawała się niezwykle trudna. Wisła była niestety zdecydowanie słabsza, mnożyły się błędy i niecelne rzuty. Dinamo systematycznie powiększało przewagę, w 50. minucie było 24:16 i stało się jasne, że punkty Ligi Mistrzów zostaną w Bukareszcie. Nie mogło być inaczej przy 43 proc. skuteczności w ataku (Dinamo - aż 71 proc.)

Wisła przegrała do tej pory wszystkie trzy wyjazdowe mecze w grupie D i ma coraz mniejsze szanse na awans do dalszej fazy (awansują dwie drużyny).

Co dalej? 2 listopada Wisła zagra na krajowym podwórku w Orlen Arenie z Azotami Tarnów, 5 listopada - z Wybrzeżem Gdańsk, natomiast 10 listopada w Lidze Mistrzów podejmie rosyjskie Czechowskie Niedźwiedzie.

Dinamo Bukareszt - Orlen Wisła Płock 29:20 (13:10)

Dinamo: Heidaridad - Alouini 6, Bannour 1, Savenco, Asoltanei, Negru 5, Gavriloaia 5, Zulfić, Kuduz 6, Nantes 1, Vujić, Vranković, Mousavi, Shebib

Wisła: Stevanović, Morawski - Mlakar 5, Matulić 4, Szita 3, Mindegia 3, Góralski 2, Krajewski 1, Źabić 1, Mihić 1, Sulić, Piechowski, Susnja