Reklama

Kamil Wawrzyńcak: Będzie dobra zabawa!

Opublikowano:
Autor:

Kamil Wawrzyńcak: Będzie dobra zabawa! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Już w najbliższy weekend na Stadionie Miejskim w Płocku odbędzie się druga edycja turnieju Ależ Talerz. Do zawodów zgłosiło się dziesięć drużyn z całej Polski, w tym zespół reprezentujący nasze miasto Flyons Płock.

Już w najbliższy weekend na Stadionie Miejskim w Płocku odbędzie się druga edycja turnieju Ależ Talerz. Do zawodów zgłosiło się dziesięć drużyn z całej Polski, w tym zespół reprezentujący nasze miasto Flyons Płock.

Ultimate Frisbee to gra zespołowa z użyciem charakterystycznego dysku, łącząca ze sobą elementy koszykówki, szczypiorniaka i futbolu amerykańskiego. Już po raz drugi do Płocka zawitają najlepsze drużyny z całej Polski w tej dyscyplinie sportu.

- Turniej Ależ Talerz II w odróżnieniu od pierwszej edycji będzie trwał dwa dni. Można powiedzieć, że organizacja zawodów stoi  na zdecydowanie większym poziomie niż rok temu. – powiedział nam Łukasz Kłopotowski – grający trener Flyonsów i jeden z organizatorów. – Do Płocka przyjedzie dziesięć drużyn z między innymi Warszawy, Dopiewa czy Gdańska. Nie zabraknie również lokalnego zespołu jakim są Flyonsi.  Zawody zaczniemy w sobotę o godzinie 9, mecze grupowe planowo będą trwały cały dzień. Po pierwszym dniu rozgrywek zapraszamy wszystkich chętnych na imprezę integracyjną do klubu Rock 69. Na niedzielę zaplanowaliśmy spotkania fazy pucharowej, zakończenie turnieju i wręczenie nagród około godziny 15:30.

Dziesięć zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, zawodnicy z Płocka trafili do tej trudniejszej. W sobotę zmierzą się między innymi z mistrzami ubiegłorocznych rozgrywek Nine Hills Chełmno. Oprócz płocczan i Nine Hills na boisku przy ul. Sportowej zobaczymy zawodników z Wamako Olsztyn, Ultimatum Gdańsk, RJP Warszawa, 4Hands Warszawa, Tłuste Dyski Warszawa, Brave Beavers Dopiewo, Albatros Szczecin i drużyna pick-upów, złożona z zawodników z różnych miast.

Flyonsi za główny cel obrali sobie pokazanie dobrego Ultimate’a przed własnymi kibicami. - Chcielibyśmy  pokazać się z jak najlepszej strony przed Płocką publicznością, która miejmy nadzieję zjawi się w większym gronie niż rok temu. –  mówił podczas ostatnich przygotowań Kamil Wawrzyńcak, zawodnik ekipy z Płocka, który niestety nie wystąpi w zawodach ze względu na kontuzję. W wyniku losowania trafiliśmy do bardzo ciężkiej grupy, bo zagramy z mistrzami pierwszej edycji Ależ Tależ. Radość sprawi nam każda wygrana, liczymy na zwycięstwo w  dwóch, trzech, może czterech meczach, zobaczymy. Najważniejsza w tym sporcie jest dobra zabawa!

Miejski Zespół Obiektów Sportowych i drużyna Flyons, jako główni organizatorzy, zapraszają na zawody, gwarantują przede wszystkim dobrą zabawę ale i emocje w każdym spotkaniu.

 

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE