Reklama

Jutrzenka zrywa z tradycją. Nowe barwy

Opublikowano:
Autor:

Jutrzenka zrywa z tradycją. Nowe barwy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Nowe władze Jutrzenki postanowiły zmienić barwy i herb klubu. Tradycyjne biało-czerwone kolory zastąpiły niebiesko-błękitne, aby przypominały rzekę Wisłę. Tak jak u piłkarzy nożnych Wisły Płock i szczypiornistów Orlen Wisły Płock.

Nowe władze Jutrzenki postanowiły zmienić barwy i herb klubu. Tradycyjne biało-czerwone kolory zastąpiły niebiesko-błękitne, aby przypominały rzekę Wisłę. Tak jak u piłkarzy nożnych Wisły Płock i szczypiornistów Orlen Wisły Płock.

- MMKS Jutrzenka Płock zmieni swoją wizytówkę, którą jest klubowy herb, na nieco bardziej przejrzysty – zapowiada prezes Jan Kalinowski. - Zmieni się również główny kolor z czerwonego na niebieski, ponieważ to ten ostatni kolor przypomina rzekę przepływającą przez nasze miasto.

Dotychczasowy, dość minimalistyczny, biało-czerwony herb w kształcie litery V jak victoria, zastąpi okrągły niebiesko-błękitny z piłką na pięcioramiennej gwieździe pośrodku. Dla części fanów drużyny zmiana barw to zamach na tradycję klubu istniejącego od 1956 r. Zwłaszcza że w Płocku mamy już dwa niebieskie kluby.

- Poza zmianą kolorów możemy dostrzec także białą piłkę, a wokół niej niebieskie, przeplatające się pasy KYU oznaczające poziom wyszkolenia danego judoki na błękitnym tle – wskazuje prezes.

Nowe władze klubu na czele z prezesem nie ukrywają, że celem zmian jest zerwanie z przeszłością klubu.

- Ta zmiana jest dla nas ważna, ponieważ chcieliśmy zupełnie odciąć się od tego, co było – mówi wiceprezes ds. piłki ręcznej Marcin Piechota. - Nowe logo i wiele zmian mają przynieść nową energię, której nam nie brakuje i oby nigdy jej nie zabrakło .

Autorem nowego logo jest Adrian Kuczmarski. Rozpływa się w zachwytach nad nową jakością, którą mają do Jutrzenki wnieść nowe porządki, na czele z jego graficznym dziełem.  - Gdy Jutrzenka poprosiła mnie o opracowanie nowego logo, właściwie już po krótkich rozmowach wiedziałem, co chcę stworzyć - opowiada. - Waleczni ludzie, wytrwali, mądrzy i lojalni - te cechy wyczułem niemal od razu. Widzę w tym klubie nową siłę, jakiej nie ma wielu płocczan i wierzę, że razem stworzą coś wielkiego, dlatego też moje logo jest proste. Chciałem, by kolor główny, czyli niebieski był odzwierciedleniem klubu, który w nowej odsłonie dokonuje rzeczy, wydawałoby się niemożliwych.

Poza zmianą barw i herbu  MMKS Jutrzenka Płock zmienia również swoją siedzibę - z Orlen Areny na przenosi się do Gimnazjum nr 5 przy ul. Królowej Jadwigi.

Czytaj też:

 

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Na zdjęciach: 1) Jak zmieniał sie herb Jutrzenki; 2) Drużyna przed historycznym pierwszym meczem w rozgrywkach seniorskich w 2009 roku; 3) 4) Drużyna przed historycznym pierwszym meczem w I lidze w 2011 roku; 5) Zawodnicy judo z czerwonymi naszywkami na judogach.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE