Jutrzenka wraca na fotel lidera [FOTO]

Jutrzenka wraca na fotel lidera [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Jarosława Krzemińskiego zdemolowały zespół z Jarosławia. Ponownie najwięcej bramek po stronie płocczanek zdobyła Raquel Suarez Ramos - autorka 8 trafień.

Przed spotkaniem miała miejsce miła uroczystość. Tego dnia swoje urodziny obchodziła bramkarka Marta Pietrzak i związany z klubem od wielu lat - Edward Piątkiewicz. Klub wręczył jubilatom prezenty, a cała hala wraz z drużyną gości odśpiewała gromkie "Sto lat".

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego rozpoczęła się walka o każdy centymetr parkietu. Jutrzenka wiedziała, że jeśli chce powrócić na fotel lidera, musi wygrać spotkanie. Przed meczem nie wiadomo było jak zaprezentuje się zespół gości, który w ubiegłej rundzie był bardzo bliski urwania punktów płocczankom.

Pierwsze minuty pojedynku nie zwiastowały pogromu. Wraz z upływem czasu zaznaczała się przewaga gospodyń, choć po około 10 minutach gry zaliczka faworytek wynosiła tylko dwa trafienia, to ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:11.

Po zmianie stron na parkiecie istniały tylko płocczanki. Rzuty karne na bramki zamieniała Hiszpanka - Raquel Suarez Ramos, a w ataku pozycyjnym błyszczała szczególnie Aleksandra Rędzińska i Katarzyna Homonicka, które w całym spotkaniu zdobyły po 5 bramek.

Korzystając z przytłaczającej przewagi trener Jarosław Krzemiński dał pograć zmienniczkom.  Na boisku pojawiły się wszystkie zawodniczki, które były tego dnia do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Mecz zakończył się wygraną drużyny z Mazowsza 37:17. Jutrzenka powróciła na fotel lidera i ma 2 punkty przewagi nad drugą Varsovią Warszawa. Wszystko wskazuje na to, że kwestia udziału w barażach o pierwszą ligę rozstrzygnie się 23 kwietnia, kiedy do płocczanki zagrają na wyjeździe w stolicy.

MMKS Jutrzenka Płock – SPR JKS Jarosław 37:17 (20:11)

Jutrzenka: Aneta Chodań, Aleksandra Pawłowska 4, Raquel Suarez Ramos 8, Marta Zuchewicz 2, Paulina Zaremba 1, Katarzynka Homonicka 5, Paulina Salamandra, Aleksandra Dudek 1, Kamila Wójciak 2, Aleksandra Stasiak 4, Justyna Brudzyńska, Dagmara Woźnica 1, Marta Krysiak 2, Marta Pietrzak, Aleksandra Rędzińska 5, Marlena Muras 2.